Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Prvá celoslovenská vinárska výstava

Prvá celoslovenská vinárska výstava

Vážení priatelia dobrého slovenského vína, pozývame vás na Prvú celoslovenskú vinársku výstavu!

Táto jedinečná prezentačno-predajná akcia, ktorú sme pre Vás pripravili sa uskutoční popri najprestížnejšej medzinárodnej súťaži vína Concours Mondial Bruxelles 2013 (ďalej len CMB). Podujatie sa koná pod záštitou predsedu Bratislavského Samosprávneho Kraja Ing. Pavla Freša.

Súťaž je považovaná za jednu z najväčších podujatí medzinárodného vinárskeho kalendára v Európe. Bratislava sa stane po Lisabone, Maastrichte, Bordeaux, Valencii, Palerme, Luxemburgu a portugalskom Guimaraes hlavným svetovým mestom vína. Slovensko bude prvou krajinou východnej Európy, v ktorej sa súťaž uskutoční a bude sa na ňom môcť predstaviť aj kvalitnými vínami, vínnou kultúrou a vinárskymi destináciami.

20. ročník súťaže vín CMB sa uskutoční vo vinohradníckom a vinárskom srdci Európy, v malej krajine veľkých vín oslavujúcej 20. výročie vzniku svojej samostatnosti. Organizátori výstavy sa pripravujú na ochutnávku a hodnotenie viac ako 8 000 vzoriek vína z 50 krajín sveta. Bude ich posudzovať 300 akreditovaných degustátorov. Viac ako polovica pozvaných degustátorov sú novinári, ktorí patria medzi medzinárodnú elitu novinárov píšucich o víne, a po návšteve Slovenska zaplnia printové a elektronické médiá svojimi dojmami a zážitkami, a to nie len z tejto výstavy. Spoločne s Vami máme šancu čo najlepšie predstaviť Slovenské vinohradníctvo a vinárstvo, bohaté tradície, no hlavne progresívnu modernu v pestovaní viniča a vo výrobe vína.

Motto veľtrhu: „Ochraňujme a zveľaďujme naše vinohrady“

Vaša účasť na tejto výstave podporí iniciatívu zachovania Slovenských vinohradov, ako tradičnej formy hospodárenia v tejto oblasti, ktoré sú okrem krajinnej architektúry súčasťou historického a kultúrneho dedičstva, aj v zmysle vyjadrenia Iva Nesrovnala, podpredsedu BSK: "Ak my dovolíme ich zničenie za jednu generáciu, pričom naši predkovia to stovky rokov budovali, tak je to zločin kultúrny a ekonomický voči našim predkom, ale aj voči našim potomkom. Európske vinohradnícke oblasti patria k najbohatším európskym regiónom, a my tento potenciál musíme využiť." 

Záštita:
Úrad Bratislavského samosprávneho kraja

Generálni partneri:
Národná sieť rozvoja vidieka
Bratislava Region Tourism
Expo Incheba

Odborná garancia:
Víno zo Slovenska
EnoVia s.r.o.


Zdroj: Andrej Ondrejmiška, Víno zo Slovenska

Publikované: 27.02.2013

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety