Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Predaj šumivých vín koncom roka stúpa

Predaj šumivých vín koncom roka stúpa

Bublinky majú svoje čaro a k oslavám vianočných sviatkov a Nového roka neodmysliteľne patrí aj pohár dobre vychladeného šumivého vína. Vďaka tomu je posledný kvartál roka v predaji šumivých vín pravidelne najúspešnejší. V minulom roku dosiahol predaj šumivých vín spoločnosti Hubert J.E. 6,7 milióna fliaš, z čoho takmer polovica pripadla práve na posledný kvartál. „V tomto roku oslavuje naša spoločnosť 185. výročie svojho založenia. Veľmi si vážime pretrvávajúcu dôveru našich zákazníkov a sme hrdí na to, že im môžeme na stôl prinášať kvalitné a rokmi overené produkty. V poslednom kvartály roka 2010 očakávame podobné čísla ako v minulom roku, na sviatočný trh by sme mali dodať približne 3 milióny fliaš sektu,“ hovorí Miroslav Tkáč, riaditeľ spoločnosti Hubert J. E. pre obchod a marketing.

„Slováci si počas sviatkov radi doprajú kvalitu, pričom zachovávajú lojalitu voči tradičným a na trhu dobre etablovaným značkám. Lídrom na trhu so šumivými vínami ostáva aj naďalej spoločnosť Hubert J.E. Po minuloročnom náraste predaja o 2 % oproti predchádzajúcemu roku sa podobný priebeh očakáva aj tento rok. Obľube sa u nás tešia aromatické sekty a najväčší nárast predaja zaznamenal náš produkt Hubert de Luxe, ktorý sa tento rok mimoriadne vydaril. Predaj tohto prémiového produktu už v roku 2009 vzrástol o 11% oproti predchádzajúcemu roku a tento rok 2010 očakávame ďalší medziročný nárast o viac ako  5 %,“ dodal Tkáč.

Aj keď kultúra konzumácie šumivých vín na Slovensku za ostatnými krajinami Európskej únie ešte zaostáva, jej trend je stúpajúci, zákazníci sú viac informovaní a uprednostňujú kvalitu. Tento rok je výnimočný pre sekt Hubert de Luxe, ktorý sa môže pochváliť množstvom ocenení z domácich aj medzinárodných súťaží (napr. strieborná medaila z awc vienna 2010, alebo zlatá medaila zo súťaže HORECA víno someliérov 2010). Na jar 2010 tiež sekt Hubert de Luxe získal prestížnej medzinárodnej súťaži vín Vinalies Internationales v Paríži na jar 2010 striebornú medailu.

Aj napriek nie príliš úspešnému vinohradníckemu roku 2010 môžeme očakávať vydarený ročník šumivých vín. Zaujímavé chute a prítomné kyseliny v tohtoročnom mladom víne výborné obohatia šumivé vína, preto by tento segment trhu nemal byť budúci rok výraznejšie ovplyvnený.

Spoločnosť Hubert J.E. patrí medzi najvýznamnejších stredoeurópskych výrobcov kvalitných sektov, sýtených a tichých vín pre rôzne príležitosti. Spoločnosť ponúka široké portfólio produktov vysokej kvality a skvelej chuti, ktoré neustále inovuje a prispôsobuje požiadavkám doby a trhu. Hubert J.E. vyrába tradične známe a obľúbené značky ako Hubert Club, Hubert de Luxe, Hubert Grand, Hubert L´Original, Johann E. Hubert a City Sec a víno Svätopluk. Pod značkou dcérskej spoločnosti Vitis Pezinok zabezpečuje distribúciu produktov Karpatské Brandy Špeciál, Karpatské Brandy, Chateau Pezinok, Kláštorné a ďalšie. Spoločnosť okrem toho distribučne zastrešuje značky alkoholických nápojov Cinzano, Bohemia Sekt, Víno Mikulov, Habánske sklepy, Wodka Gorbatschow, Campari, Henkell Trocken, Söhnlein Brillant a Deinhard. Celkový odbyt spoločnosti za rok 2009 bol takmer 15,3 milióna jednotkových fliaš, čo predstavuje nárast o viac ako 67 % oproti roku 2008.

Pre ďalšie informácie kontaktujte:
Simona Mištíková                                            Miloslav Popovič, HUBERT J.E. Sereď
SEESAME Communication Experts            Marketing manager
Tel.: 02/4342 2978                                          Tel.: 031/788 1021
Fax: 02/4333 0003                                          Fax: 031/789 2828
e-mail:mistikova@seesame.com               e-mail: popovic@hubertsekt.sk

Publikované: 08.12.2010

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety