Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Predaj šumivých vín koncom roka stúpa

Predaj šumivých vín koncom roka stúpa

Bublinky majú svoje čaro a k oslavám vianočných sviatkov a Nového roka neodmysliteľne patrí aj pohár dobre vychladeného šumivého vína. Vďaka tomu je posledný kvartál roka v predaji šumivých vín pravidelne najúspešnejší. V minulom roku dosiahol predaj šumivých vín spoločnosti Hubert J.E. 6,7 milióna fliaš, z čoho takmer polovica pripadla práve na posledný kvartál. „V tomto roku oslavuje naša spoločnosť 185. výročie svojho založenia. Veľmi si vážime pretrvávajúcu dôveru našich zákazníkov a sme hrdí na to, že im môžeme na stôl prinášať kvalitné a rokmi overené produkty. V poslednom kvartály roka 2010 očakávame podobné čísla ako v minulom roku, na sviatočný trh by sme mali dodať približne 3 milióny fliaš sektu,“ hovorí Miroslav Tkáč, riaditeľ spoločnosti Hubert J. E. pre obchod a marketing.

„Slováci si počas sviatkov radi doprajú kvalitu, pričom zachovávajú lojalitu voči tradičným a na trhu dobre etablovaným značkám. Lídrom na trhu so šumivými vínami ostáva aj naďalej spoločnosť Hubert J.E. Po minuloročnom náraste predaja o 2 % oproti predchádzajúcemu roku sa podobný priebeh očakáva aj tento rok. Obľube sa u nás tešia aromatické sekty a najväčší nárast predaja zaznamenal náš produkt Hubert de Luxe, ktorý sa tento rok mimoriadne vydaril. Predaj tohto prémiového produktu už v roku 2009 vzrástol o 11% oproti predchádzajúcemu roku a tento rok 2010 očakávame ďalší medziročný nárast o viac ako  5 %,“ dodal Tkáč.

Aj keď kultúra konzumácie šumivých vín na Slovensku za ostatnými krajinami Európskej únie ešte zaostáva, jej trend je stúpajúci, zákazníci sú viac informovaní a uprednostňujú kvalitu. Tento rok je výnimočný pre sekt Hubert de Luxe, ktorý sa môže pochváliť množstvom ocenení z domácich aj medzinárodných súťaží (napr. strieborná medaila z awc vienna 2010, alebo zlatá medaila zo súťaže HORECA víno someliérov 2010). Na jar 2010 tiež sekt Hubert de Luxe získal prestížnej medzinárodnej súťaži vín Vinalies Internationales v Paríži na jar 2010 striebornú medailu.

Aj napriek nie príliš úspešnému vinohradníckemu roku 2010 môžeme očakávať vydarený ročník šumivých vín. Zaujímavé chute a prítomné kyseliny v tohtoročnom mladom víne výborné obohatia šumivé vína, preto by tento segment trhu nemal byť budúci rok výraznejšie ovplyvnený.

Spoločnosť Hubert J.E. patrí medzi najvýznamnejších stredoeurópskych výrobcov kvalitných sektov, sýtených a tichých vín pre rôzne príležitosti. Spoločnosť ponúka široké portfólio produktov vysokej kvality a skvelej chuti, ktoré neustále inovuje a prispôsobuje požiadavkám doby a trhu. Hubert J.E. vyrába tradične známe a obľúbené značky ako Hubert Club, Hubert de Luxe, Hubert Grand, Hubert L´Original, Johann E. Hubert a City Sec a víno Svätopluk. Pod značkou dcérskej spoločnosti Vitis Pezinok zabezpečuje distribúciu produktov Karpatské Brandy Špeciál, Karpatské Brandy, Chateau Pezinok, Kláštorné a ďalšie. Spoločnosť okrem toho distribučne zastrešuje značky alkoholických nápojov Cinzano, Bohemia Sekt, Víno Mikulov, Habánske sklepy, Wodka Gorbatschow, Campari, Henkell Trocken, Söhnlein Brillant a Deinhard. Celkový odbyt spoločnosti za rok 2009 bol takmer 15,3 milióna jednotkových fliaš, čo predstavuje nárast o viac ako 67 % oproti roku 2008.

Pre ďalšie informácie kontaktujte:
Simona Mištíková                                            Miloslav Popovič, HUBERT J.E. Sereď
SEESAME Communication Experts            Marketing manager
Tel.: 02/4342 2978                                          Tel.: 031/788 1021
Fax: 02/4333 0003                                          Fax: 031/789 2828
e-mail:mistikova@seesame.com               e-mail: popovic@hubertsekt.sk

Publikované: 08.12.2010

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
  Júl 2018  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Sezóna ružových vín je tu! Aké preferujete?

suché

polosuché

polosladké

sladké

Ďalšie ankety