Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
PD Vajnory: hrozno je v dobrej kondícii

PD Vajnory: hrozno je v dobrej kondícii

Malokarpatskí vinohradníci finišujú s oberačkami hrozna. Platí to aj pre Poľnohospodárske družstvo (PD) vo Vajnoroch, ktoré má na úbočiach Malých Karpát medzi Račou a Svätým Jurom 150 hektárov viníc. Neobvykle dlhé babie leto vyrovnalo vinohradom slnečný hendikep, ktorý spôsobil daždivý koniec júla a začiatok augusta. "Môžeme hovoriť o nadštandardnej úrode. Nielen čo do množstva, ale najmä do kvality. Všetky odrody sú vo veľmi dobrej zdravotnej kondícii, teplé počasie prispelo k vyššej cukornatosti hrozna, ktorá sa pohybuje rádovo okolo 24 percent. To je záruka výroby veľmi kvalitného vína. Po vlaňajšom výpadku spôsobenom krajne nepriaznivými klimatickými podmienkami je to pre nás veľmi pekná satisfakcia za celoročnú starostlivosť a namáhavú prácu vo vinohradoch," uviedol predseda PD Marián Brúder.

Napriek vysokej cukornatosti šéf vajnorských viníc Dušan Kozmoň myslí aj na špičkovú kvalitu z vybraných odrôd vajnorských vín. Preto v zastrešených humnách už visia na drôtoch najlepšie odrody určené na slamové víno. "Rozvešané strapce hrozna sa prírodným spôsobom vysušujú, čím sa v bobuliach násobí percento cukru. To je základ pre výrobu vína tej najvyššej kvality," povedal Dušan Kozmoň.

Moderné vajnorské vínne pivnice už dávajú vytušiť kvalitu budúcich vín. "Vyčistená je už skorá odroda Oliver Irsay, ktorá na chuť pôsobí veľmi sviežo a voňavo. Čistí sa aj naša klasická odroda Feteasca Regala, ktorá má už teraz nádherný buket a ojedinelú jemnú dochuť po zrelých maslových hruškách," dodal vedúci vajnorských pivníc Branislav Brúder.

Zdroj: www.agroserver.sk

Publikované: 13.10.2011

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety