Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Otvorené pivnice na sv. Urbana 2013

Otvorené pivnice na sv. Urbana 2013

Len dvakrát do roka sa môžu ľudia dostať naraz do 142 pivníc a vychutnať si víno priamo zo suda. V novembri, čerstvo po oberačke a v máji, keď už sú vína pripravené podať svedectvo o tom, aký bol uplynulý vinársky rok.

VII. ročník Otvorených pivníc na sv. Urbana Vám ponúkne vína v pivniciach od Devína cez Raču, Svätý Jur, Pezinok, Modru až po Trnavu. Otvorené pivnice môžete navštíviť v 30 obciach a mestách Malokarpatského regiónu. Každý rok pribúdajú na Malokarpatskej vínnej ceste staré klenbové pivničky, ale aj nové krásne moderné pivnice. A čo ľudí na tomto, na Slovensku najznámejšom vinárskom podujatí najviac láka je atmosféra. Pivnice pridávajú ochutnávaniu vína najväčší lesk až v ich prítmí,  pod tehlovou či kamennou klenbou porastenou plesňou sa z vína stáva zážitok. Ten si v nijakom obchode k fľaši vína nekúpite, po ten si rok čo rok musíte prísť na Malokarpatskú vínnu cestu, a čo nové Vás čaká na tej májovej, ktorá svoje pivničky otvorí v piatok 24. mája?

Vína ročníka 2012, ktoré vysoko bodovali na domácich aj zahraničných súťažiach. Premiéru budú mať nové pivnice vo Svätom Jure, Pezinku, Šenkviciach, Modre, Horných Orešanoch... Gastronomické pochúťky budú pripravené výnimočne na tento deň v 48 pivniciach a reštauráciách. Letné popíjanie v pivniciach spríjemní ľudová hudba ale aj rockovo - popová kapela, čí cimbalová muzika, s hudobníkmi sa stretnete aj  na Smolenickom zámku, na Hrade Červený Kameň Vás pivnicami prevedie dcéra hlavného vincúra...

Vstupenka na tento jedinečný degustačný zážitok stojí 40,- Eur, v nej je však 20,- Eur bonus na nákup vín, ktoré Vám najviac chutili.

Vstupenky si zakúpite v Bratislave, Pezinku a Modre:

Malokarpatská  vínna cesta, Horná 20, Modra, www.mvc.sk

Mestská vinotéka, Radničné nám. 9, Pezinok , www.vinoteka-pezinok.sk

MOODS – wine, food & joy, Baštová 3, Bratislava, www.moods.sk

Zdroj: Malokarpatská vínna cesta, www.mvc.sk

Publikované: 15.05.2013

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety