Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Nový sekt od Villa Vino Rača

Nový sekt od Villa Vino Rača

18.11.2015

PALUGYAY BLANC BRUT.

Víno má žlto-zelenkavú farbu a veľmi jemné perlenie. Vôňa je jemná, spočiatku kvetinková, neskôr sa objaví zelené jablko a v závere krémový vnem.

V chuti je svieže, suché s pikantnou kyselinkou. Prejavujú sa ovocné odtiene jablka, ale dá sa nájsť aj kúsok dule a v závere odtiene citrusových plodov. V dochuti sa prejavuje ľahučký biskvit. Víno je rezké, ale čisté a pôsobí harmonicky. Verzia brut so šiestimi gramami cukru je v tomto prípade dobrou voľbou.

Po ochutnaní vína – sektu ktorý vo fľaši vyzrieval 12 mesiacov, určite skonštatujete, že použité odrody boli zvolené viac ako dobre. Rizling rýnsky dáva vínu život a sviežosť, ale prečo si to nepriznať, sám o sebe by asi pôsobil trochu arogantne. Obrovskou výhodou Rizlingu rýnskeho je jeho schopnosť pozitívneho vývoja vo fľaši. Úlohu Chardonnay snáď netreba ani spomínať. Krémovosť, biskvitové arómy, schopnosť vyzrievania. Müller Thurgau dokáže celú asambláž zjemniť a spojiť. Spolu so Chardonnay a Rizlingom rýnskym dodá vínu ľúbivejší výraz.

Nový sekt môže zdobiť už Váš tohtoročný vianočný stôl.

Zdroj: Villa Vino Rača, www.villavinoraca.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety