Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Novinky z KARPATSKEJ PERLY

Novinky z KARPATSKEJ PERLY

31.03.2014

Milí priatelia, radi by sme Vám predstavili naše nové vína, ktoré budú ideálnymi spoločníkmi na teplé jarné i letné dni. JAGNET Müller-Thurgau 2013 pochádza z vinice Nad Polankou vo Vištuku. Je to víno zelenožltej farby s príjemnou vôňou zeleného jablka, egreša a broskyne. V harmonickej chuti prekvapí šťavnaté hrozno, grep a pomelo. Vybojoval nám niekoľko významných ocenení: strieborné medaily z Bacchus Madrid, Vinalies Internationales, či zlato z nominačných výstav Národného salónu, ako sú Vínne trhy Pezinok, Výstava vín Šenkvice a Viničné a víťaza kategórie z Vienále Topoľčianky.

JAGNET Muškát moravský 2013 zo Suchého vrchu je víno zelenožltej farby s ovocno-kvetinovým buketom, v ktorom dominuje vôňa muškátoveho orieška, mandarínky a citrusových plodov. Nájdete v ňom korenistosť a sviežu ovocnú chuť s jemným zvyškovým cukrom. Náš muškát zabodoval na Výstave vín Šenkvice, kde sa stal šampiónom bielych suchých vín.

Z našej vinice v hone Šajby v Modre prichádza JAGNET Rizling vlašský 2013. Je to víno citrónovožltej farby s výrazným ovocným buketom, ktorý pripomína banány, citrusové plody a vôňu kvitnúceho hrozna. Víno z tohto vinohradníckeho honu je charakteristické jemnosťou a eleganciou. Potešilo nás aj ocenenie za toto víno – cena Evirs za najvyššie hodnotené víno na Vitis Aurea Modra.

Novinkou sú aj šťavnaté ružové vína, ktoré Vás osviežia počas horúcich letných dní. VARIETO Cabernet Sauvignon rosé 2013, suché z vinice Suchý vrch je víno plnšej jahodovo-ružovej farby. Omámi Vás svojou vôňou jahôd, jahodového kompótu a ríbezlí. Jeho chuť je svieža a ovocná, pripomínajúca kôstkové ovocie a to hlavne zrejúce čerešne.

Aj tento rok Vám prinášame príjemnú ružovú Frankovku. VARIETO Frankovka modrá rosé 2013 je víno lososovo-ružovej farby s jemnou vôňou lesných jahôd, malín a smotany. Má jemnú sviežu chuť s príjemnými kyselinkami a tónmi jahôd.

Už čoskoro sa môžete tešiť na ďalšie novinky z kolekcie VARIETO :)

Zdroj: KARPATSKÁ PERLA, www.karpatskaperla.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
  Júl 2018  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Sezóna ružových vín je tu! Aké preferujete?

suché

polosuché

polosladké

sladké

Ďalšie ankety