Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Novinky z KARPATSKEJ PERLY

Novinky z KARPATSKEJ PERLY

31.03.2014

Milí priatelia, radi by sme Vám predstavili naše nové vína, ktoré budú ideálnymi spoločníkmi na teplé jarné i letné dni. JAGNET Müller-Thurgau 2013 pochádza z vinice Nad Polankou vo Vištuku. Je to víno zelenožltej farby s príjemnou vôňou zeleného jablka, egreša a broskyne. V harmonickej chuti prekvapí šťavnaté hrozno, grep a pomelo. Vybojoval nám niekoľko významných ocenení: strieborné medaily z Bacchus Madrid, Vinalies Internationales, či zlato z nominačných výstav Národného salónu, ako sú Vínne trhy Pezinok, Výstava vín Šenkvice a Viničné a víťaza kategórie z Vienále Topoľčianky.

JAGNET Muškát moravský 2013 zo Suchého vrchu je víno zelenožltej farby s ovocno-kvetinovým buketom, v ktorom dominuje vôňa muškátoveho orieška, mandarínky a citrusových plodov. Nájdete v ňom korenistosť a sviežu ovocnú chuť s jemným zvyškovým cukrom. Náš muškát zabodoval na Výstave vín Šenkvice, kde sa stal šampiónom bielych suchých vín.

Z našej vinice v hone Šajby v Modre prichádza JAGNET Rizling vlašský 2013. Je to víno citrónovožltej farby s výrazným ovocným buketom, ktorý pripomína banány, citrusové plody a vôňu kvitnúceho hrozna. Víno z tohto vinohradníckeho honu je charakteristické jemnosťou a eleganciou. Potešilo nás aj ocenenie za toto víno – cena Evirs za najvyššie hodnotené víno na Vitis Aurea Modra.

Novinkou sú aj šťavnaté ružové vína, ktoré Vás osviežia počas horúcich letných dní. VARIETO Cabernet Sauvignon rosé 2013, suché z vinice Suchý vrch je víno plnšej jahodovo-ružovej farby. Omámi Vás svojou vôňou jahôd, jahodového kompótu a ríbezlí. Jeho chuť je svieža a ovocná, pripomínajúca kôstkové ovocie a to hlavne zrejúce čerešne.

Aj tento rok Vám prinášame príjemnú ružovú Frankovku. VARIETO Frankovka modrá rosé 2013 je víno lososovo-ružovej farby s jemnou vôňou lesných jahôd, malín a smotany. Má jemnú sviežu chuť s príjemnými kyselinkami a tónmi jahôd.

Už čoskoro sa môžete tešiť na ďalšie novinky z kolekcie VARIETO :)

Zdroj: KARPATSKÁ PERLA, www.karpatskaperla.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  Marec 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety