Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Nové vína KARPATSKEJ PERLY s novým dizajnom

Nové vína KARPATSKEJ PERLY s novým dizajnom

31.05.2018

Radi by sme vám predstavili nový ročník KARPATSKEJ PERLY odetý v chutnom dizajne. Novou etiketou chceli dať majitelia vinárstva, manželia Šebovci do povedomia unikátny terroir vinohradov, v ktorom sa vína zrodili. Znázorňuje ich vínna réva, o ktorú sa starali generácie vinárskych rodín Zárubovcov a Šebovcov. Manželia Šebovci sa snažia zachovávať tradíciu svojich predkov, ktorú pretavili do dnešnej modernej podoby. Inšpiráciou pri výbere motívu sa stala výšivka z tradičného šenkvického kroja zobrazujúca vínnu révu. Novinky KARPATSKEJ PERLY si môžete zakúpiť už aj prostredníctvom e-shopu.

Vychutnajte si pekné vína a ich rozmanité vône a chute:

Devín 2017
Aromatickej odrode Devín sa darí na sprašovom podloží vinice Suchý vrch. Víno očarí bohatou arómou agátového medu a lipového kvetu. Šťavnatý extrakt ovocných kyselín zaguľatil jemný zvyšok prírodného cukru.

Pálava 2017
Zo Suchého vrchu pochádza aj polosladká Pálava 2017. Víno svojou krátkou maceráciou získalo bohatšiu farbu, intenzívnu vôňu bielej ruže, kvitnúceho hrozna a zrelého exotického ovocia. Plná korenisto-ovocná chuť je v rovnováhe s kyselinami a zvyškovým cukrom.

Sauvignon 2017
Aj táto odroda pochádza z vinice Suchý vrch. Farba vína je žlto-zelená, vôňa citrusovo-ovocná s nádychom krušpánu. Chuť je čistá, živá a svieža. Podávajte pri teplote 11-12°C k tapas a grilovanej zelenine alebo ku koziemu syru.

Veltlínske zelené 2017, Ingle
Víno bolo prekvasené spontánne, bez pridania komerčných kvasiniek, vďaka čomu si zachovalo jedinečný prejav. Vo vôni čistý odrodový charakter s tónmi bieleho korenia, na jazyku svieža stopa kyselín, ovocná a minerálna dochuť.

Frankovka modrá 2015
Frankovka modrá sa ako modrá odroda viniča do Malých Karpát mimoriadne hodí. Poskytuje výnimočné a elegantné vína. Víno zaujme rubínovou farbou a vôňou kôstkovín, vanilky a kakaa. Má stredne plné telo a chuť červeného bobuľového ovocia.

Zdroj: KARPATSKÁ PERLA, www.karpatskaperla.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
  Júl 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Uprednostňujete pri kúpe vína tie, ktoré získali medailu?

áno, ocenenie symbolizuje kvalitu vína

áno, ale iba z medzinárodnej súťaže

nie, nemá to na mňa vplyv

Ďalšie ankety