Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Nové vína KARPATSKEJ PERLY už v predaji

Nové vína KARPATSKEJ PERLY už v predaji

Milí priatelia,

radi by sme Vás informovali o nových prírastkoch v našej ponuke. Všetky tieto vína sú v predaji od 15.5.2012 a budete ich môcť ochutnať u nás na Otvorených pivniciach na sv. Urbana. Medzi nimi nájdete aj jedno z najúspešnejších vín na súťažiach v roku 2012 VARIETO Devín 2011 so zlatou medailou z Concours Mondial de Bruxelles 2012 a striebrom z Bacchus Madrid 2012. Určite Vás zaujmú aj 4 ŽIVLY červené 2008, už druhý ročník nášho jedinečného cuvée zo 4 najlepších odrôd ročníka.

4 ŽIVLY 2008, neskorý zber

Cuvée 4 ŽIVLY má pôvod vo vinici Suchý vrch pri Šenkviciach. Je tvorené dokonalou kombináciou štyroch vín ročníka 2008. Použité odrody sú Pinot Noir, Cabernet Sauvignon, André a Alibernet. Vyzrievalo 2 roky vo francúzskych barikových sudoch a je to naše najlepšie červené...

VARIETO Aurelius 2011, výber z hrozna, polosladké

Aurelius pochádza z kríženia odrôd Neuburské a Rizling rýnsky. Na našom Suchom vrchu sa mu darí mimoriadne. V každom roku má vysokú cukornatosť a vďaka tomu ho ponúkame ako polosladké. Farba vína je zlatožltá, vôňa plná lipových a lúčnych kvetov. V chuti korenisté s lahodnou medovou dochuťou. Podávajte vychladené na 10-12 ºC k tvrdým vyzretým syrom alebo k husacím hodom.

VARIETO Chardonnay 2011, neskorý zber, suché

Krásne zamatové Chardonnay z nášho modranského vinohradu Noviny. Má sýtu zelenožltú farbu a typickú výraznú odrodovú vôňu. Chuť vína je extraktívna, bohatá, s lahodnou orieškovo-ovocnou dochuťou. Víno má potenciál rásť do krásy. Podávajte vychladené na 10-12 ˚C k sladkovodným či morským rybám na grile alebo tvrdým syrom.

VARIETO Cabernet Sauvignon 2009, výber z hrozna, suché

Výnimočný teplý ročník a skvelá lokalita dali vznik tomuto mohutnému kabernetu. Má tmavú višňovo-rubínovú farbu a typickú vôňu čiernych ríbezlí, prezretých lesných plodov a čierneho korenia. Harmonická plná chuť s tónmi dreva zanecháva veľmi dlhý dojem. Víno vyzrievalo 2 roky vo francúzskych a slovenských barikových sudoch, je vhodné na vyzrievanie vo fľaši. Podáva sa pri teplote 16-18°C k pečenému hovädziemu mäsu, nízkej lovnej zveri a tvrdým údeným syrom.

VARIETO Devín 2011, výber z hrozna, suché

Terroir Suchý vrch – spojenie hrozna, jedinečného regiónu a pôvodných kvasiniek. Sýta zelenožltá farba a ovocno-korenistý buket sú typickými znakmi tejto slovenskej odrody. Vo vôni i chuti nájdeme žltý melón, citrónovú kôru, rebarboru aj biele korenie. Chuť vín je pikantná a extraktívna. Je vhodné na vyzrievanie vo fľaši. Podávame pri teplote   9-11 °C k tvrdým vyzretým syrom alebo k jedlám orientálneho typu.

VARIETO Pinot Gris 2011, výber z hrozna, suché

Víno pochádza z vinice Suchý vrch pri Šenkviciach. Má výraznú slamovo-zlatistú farbu a intenzívnu vôňu a chuť. Vôni dominujú tóny sušeného tropického ovocia, vanilky a lieskových orechov. Víno podávame pri teplote 10-12 °C k rôznym úpravám bravčového mäsa a polotvrdým syrom gouda alebo ementál.

VARIETO Rizling vlašský 2011, výber z hrozna, polosladké

Víno charakterizuje zelenožltá farba a výrazná vôňa prezretého hrozna, citrusov a agátových kvetov. V plnej ovocnej chuti dominuje sušené ovocie a agátový med. Dlhá dochuť vína je podporená vyšším obsahom zvyškového cukru. Podávame vychladené na 9-11 ºC k syrom s modrou plesňou, pikantnej úprave bieleho mäsa a husacím špecialitám.

Zdroj: KARPATSKÁ PERLA, www.karpatskaperla.sk

Publikované: 17.05.2012

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety