Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Nové vína KARPATSKEJ PERLY už v predaji

Nové vína KARPATSKEJ PERLY už v predaji

Milí priatelia,

radi by sme Vás informovali o nových prírastkoch v našej ponuke. Všetky tieto vína sú v predaji od 15.5.2012 a budete ich môcť ochutnať u nás na Otvorených pivniciach na sv. Urbana. Medzi nimi nájdete aj jedno z najúspešnejších vín na súťažiach v roku 2012 VARIETO Devín 2011 so zlatou medailou z Concours Mondial de Bruxelles 2012 a striebrom z Bacchus Madrid 2012. Určite Vás zaujmú aj 4 ŽIVLY červené 2008, už druhý ročník nášho jedinečného cuvée zo 4 najlepších odrôd ročníka.

4 ŽIVLY 2008, neskorý zber

Cuvée 4 ŽIVLY má pôvod vo vinici Suchý vrch pri Šenkviciach. Je tvorené dokonalou kombináciou štyroch vín ročníka 2008. Použité odrody sú Pinot Noir, Cabernet Sauvignon, André a Alibernet. Vyzrievalo 2 roky vo francúzskych barikových sudoch a je to naše najlepšie červené...

VARIETO Aurelius 2011, výber z hrozna, polosladké

Aurelius pochádza z kríženia odrôd Neuburské a Rizling rýnsky. Na našom Suchom vrchu sa mu darí mimoriadne. V každom roku má vysokú cukornatosť a vďaka tomu ho ponúkame ako polosladké. Farba vína je zlatožltá, vôňa plná lipových a lúčnych kvetov. V chuti korenisté s lahodnou medovou dochuťou. Podávajte vychladené na 10-12 ºC k tvrdým vyzretým syrom alebo k husacím hodom.

VARIETO Chardonnay 2011, neskorý zber, suché

Krásne zamatové Chardonnay z nášho modranského vinohradu Noviny. Má sýtu zelenožltú farbu a typickú výraznú odrodovú vôňu. Chuť vína je extraktívna, bohatá, s lahodnou orieškovo-ovocnou dochuťou. Víno má potenciál rásť do krásy. Podávajte vychladené na 10-12 ˚C k sladkovodným či morským rybám na grile alebo tvrdým syrom.

VARIETO Cabernet Sauvignon 2009, výber z hrozna, suché

Výnimočný teplý ročník a skvelá lokalita dali vznik tomuto mohutnému kabernetu. Má tmavú višňovo-rubínovú farbu a typickú vôňu čiernych ríbezlí, prezretých lesných plodov a čierneho korenia. Harmonická plná chuť s tónmi dreva zanecháva veľmi dlhý dojem. Víno vyzrievalo 2 roky vo francúzskych a slovenských barikových sudoch, je vhodné na vyzrievanie vo fľaši. Podáva sa pri teplote 16-18°C k pečenému hovädziemu mäsu, nízkej lovnej zveri a tvrdým údeným syrom.

VARIETO Devín 2011, výber z hrozna, suché

Terroir Suchý vrch – spojenie hrozna, jedinečného regiónu a pôvodných kvasiniek. Sýta zelenožltá farba a ovocno-korenistý buket sú typickými znakmi tejto slovenskej odrody. Vo vôni i chuti nájdeme žltý melón, citrónovú kôru, rebarboru aj biele korenie. Chuť vín je pikantná a extraktívna. Je vhodné na vyzrievanie vo fľaši. Podávame pri teplote   9-11 °C k tvrdým vyzretým syrom alebo k jedlám orientálneho typu.

VARIETO Pinot Gris 2011, výber z hrozna, suché

Víno pochádza z vinice Suchý vrch pri Šenkviciach. Má výraznú slamovo-zlatistú farbu a intenzívnu vôňu a chuť. Vôni dominujú tóny sušeného tropického ovocia, vanilky a lieskových orechov. Víno podávame pri teplote 10-12 °C k rôznym úpravám bravčového mäsa a polotvrdým syrom gouda alebo ementál.

VARIETO Rizling vlašský 2011, výber z hrozna, polosladké

Víno charakterizuje zelenožltá farba a výrazná vôňa prezretého hrozna, citrusov a agátových kvetov. V plnej ovocnej chuti dominuje sušené ovocie a agátový med. Dlhá dochuť vína je podporená vyšším obsahom zvyškového cukru. Podávame vychladené na 9-11 ºC k syrom s modrou plesňou, pikantnej úprave bieleho mäsa a husacím špecialitám.

Zdroj: KARPATSKÁ PERLA, www.karpatskaperla.sk

Publikované: 17.05.2012

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
  Júl 2018  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Sezóna ružových vín je tu! Aké preferujete?

suché

polosuché

polosladké

sladké

Ďalšie ankety