Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Nitriansky vínny festival privíta toskánskych vinárov

Nitriansky vínny festival privíta toskánskych vinárov

16.10.2013

Talianski vinári predstavia v Nitre svetoznáme toskánske vína. Počas tretieho ročníka Nitrianskeho vínneho festivalu sa stanú vínnymi partnermi Nitry toskánske mestá Florencia, Siena, Montalchino, Montepulciano, Volterra a San Gimignano.

Vinári z týchto mikroregiónov privezú nielen ich typické vína, ale aj špeciality, akými sú olivové oleje, syry a mäsové výrobky. Návštevníci festivalu si budú môcť vychutnať červené víno Nobile di Montepulciano, či Brunello di Montalcino s originálnym talianskym prosciutto crudo. „Pre Nitru by Toskánsko mohlo byť významnou inšpiráciou a vzorom efektívneho fungovania agroturistiky, súčasne pôžitku i osohu z renesancie vinohradníckeho remesla na Slovensku,“ skonštatoval hlavný organizátor festivalu, nitriansky chirurg Štefan Kóňa. Jedným zo zámerov festivalu je podľa jeho slov intenzívne obohacovanie o nové podnety, bezprostredné odovzdávanie a výmena skúseností.

Jesenná slávnosť vinárov Nitrianskej vinohradníckej oblasti sa uskutoční 8. a 9. novembra. Hlavným dejiskom sa opäť stane Pribinovo námestie, historické uličky a malebné pivničky pod Nitrianskym hradom. Nitrianski vinári sa budú prezentovať charakteristickými bielymi vínami, predovšetkým Rizlingom, Chardonnay či Veltlínskym zeleným. Rozvoniavať bude pečená kačacina a husacina, pečienky, syry, výživný tekvicový olej a gaštanové delikatesy. Pod Nitrianskym hradom bude otvorených deväť unikátnych pivníc.

Novinkou bude jedinečná nová pivnica s dĺžkou 40 metrov, ktorá bude mať svoju premiéru. Návštevníci festivalu dostanú po zakúpení kupónu špeciálny balíček. Jeho súčasťou bude degustačný pamätný pohárik, identifikačný náramok, informačná brožúrka s názornou mapou, žetóny na degustáciu pod stánkami a v pivniciach podhradia a ako bonus žetón na zakúpenie fľašky obľúbeného vína.

Zdroj: Nitriansky vínny festival, www.nvf.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
  Máj 2018  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Sezóna ružových vín je tu! Aké preferujete?

suché

polosuché

polosladké

sladké

Ďalšie ankety