Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Nitriansky vínny festival privíta toskánskych vinárov

Nitriansky vínny festival privíta toskánskych vinárov

16.10.2013

Talianski vinári predstavia v Nitre svetoznáme toskánske vína. Počas tretieho ročníka Nitrianskeho vínneho festivalu sa stanú vínnymi partnermi Nitry toskánske mestá Florencia, Siena, Montalchino, Montepulciano, Volterra a San Gimignano.

Vinári z týchto mikroregiónov privezú nielen ich typické vína, ale aj špeciality, akými sú olivové oleje, syry a mäsové výrobky. Návštevníci festivalu si budú môcť vychutnať červené víno Nobile di Montepulciano, či Brunello di Montalcino s originálnym talianskym prosciutto crudo. „Pre Nitru by Toskánsko mohlo byť významnou inšpiráciou a vzorom efektívneho fungovania agroturistiky, súčasne pôžitku i osohu z renesancie vinohradníckeho remesla na Slovensku,“ skonštatoval hlavný organizátor festivalu, nitriansky chirurg Štefan Kóňa. Jedným zo zámerov festivalu je podľa jeho slov intenzívne obohacovanie o nové podnety, bezprostredné odovzdávanie a výmena skúseností.

Jesenná slávnosť vinárov Nitrianskej vinohradníckej oblasti sa uskutoční 8. a 9. novembra. Hlavným dejiskom sa opäť stane Pribinovo námestie, historické uličky a malebné pivničky pod Nitrianskym hradom. Nitrianski vinári sa budú prezentovať charakteristickými bielymi vínami, predovšetkým Rizlingom, Chardonnay či Veltlínskym zeleným. Rozvoniavať bude pečená kačacina a husacina, pečienky, syry, výživný tekvicový olej a gaštanové delikatesy. Pod Nitrianskym hradom bude otvorených deväť unikátnych pivníc.

Novinkou bude jedinečná nová pivnica s dĺžkou 40 metrov, ktorá bude mať svoju premiéru. Návštevníci festivalu dostanú po zakúpení kupónu špeciálny balíček. Jeho súčasťou bude degustačný pamätný pohárik, identifikačný náramok, informačná brožúrka s názornou mapou, žetóny na degustáciu pod stánkami a v pivniciach podhradia a ako bonus žetón na zakúpenie fľašky obľúbeného vína.

Zdroj: Nitriansky vínny festival, www.nvf.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety