Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Mrva & Stanko v Metre? Stanovisko k situácii.

Mrva & Stanko v Metre? Stanovisko k situácii.

  Vážení obchodní partneri, priatelia a milovníci vína,

  1. decembra tohto roka sa bez upozornenia objavili naše – a teda aj Vaše – vína vo veľkoobchodných samoobslužných centrách spoločnosti Metro Cash&Carry Slovakia.

  Radi by sme Vás oboznámili s faktami, ktoré viedli k tejto skutočnosti. Vína značky Mrva & Stanko sa do siete Metro dostali bez nášho vedomia a súhlasu. Dodala ich tam spoločnosť SM international, spol. s r.o., Bratislava, ktorú vlastní Ing. Vladimír Syč-Milý. SM international touto dodávkou porušila dlhoročné, stabilné partnerské vzťahy. Vedome nerešpektovala obchodnú stratégiu a filozofiu predaja našej spoločnosti, ktorá vždy bola a stále je založená na osobnom prístupe k zákazníkovi, či už prostredníctvom priameho predaja, distribúcie vo vinotékach a reštauráciách alebo v rámci degustácií našich vín.

  Dôvody, pre ktoré sa Ing. Vladimír Syč-Milý rozhodol predať naše vína sieti Metro, môžu byť rôzne, nič však nemenia na tom, že tým hrubo porušil dobré mravy. Poburuje nás takpovediac výpredajový spôsob, ktorým je naše víno prezentované v sieti Metro, pretože znevažuje dobré meno firmy Víno Mrva & Stanko. Tento krok sa nás dotýka o to viac, že naše vzájomné partnerské vzťahy s uvedeným distribútorom boli vždy ústretové a priateľské. Naším zámerom nie je spochybňovať legálnosť tohto obchodu podľa platných zákonov, apelujeme skôr na jeho etickú stránku, ktorá je vo vyspelej spoločnosti neoddeliteľnou súčasťou obchodných vzťahov. Na základe spomínaných udalostí sme so spoločnosťou SM international s okamžitou platnosťou ukončili spoluprácu.

  Je pravdou, že sieť predajní Metro Cash & Carry Slovakia pred časom iniciovala rokovanie s cieľom dohodnúť sa na predaji našich vín. Ocenili sme záujem, no jednoznačne sme túto ponuku odmietli. Spoločnosť Metro má nepochybne významné postavenie aj v rámci predaja vína, ktoré rešpektujeme, no žiadame o rovnako korektný prístup voči nám a našim vínam.

  Spoločnosť Víno Mrva & Stanko ubezpečuje svojich obchodných partnerov, priateľov a milovníkov dobrého vína, že na jej stratégii vyrábať vína výnimočnej kvality a predávať ich výlučne v sieti HORECA a vinoték sa nič nemení. Nemali sme, ani nemáme záujem predávať naše vína v obchodných reťazcoch.

  Veríme, že uvedené skutočnosti nenarušia dôveru v našu spoločnosť. Pokiaľ sa stotožňujete s myšlienkou, že výnimočné víno si zaslúži výnimočnú starostlivosť a osobitý prístup, dovoľujeme si Vás požiadať o preposlanie tohto listu čo najširšiemu okruhu ľudí.

  Ďakujeme za Vaše pochopenie. S pozdravom Ing. Vladimír Mrva a Ing. Peter Stanko.

  Zdroj: Mrva & Stanko, www.mrvastanko.sk

  Publikované: 13.12.2009

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  Marec 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety