Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Mladé vína 2014 sú už tu!

Mladé vína 2014 sú už tu!

10.11.2014

Každý rok vpíše odrodám osobitý charakter. Napriek tomu, že komplikovaný ročník preveril skúsenosti vinohradníkov aj vinárov, v pivniciach sa už pomaly hlásia prvé svieže mladé vína. Vinári, ale aj vinárski nadšenci sa vždy tešia na prvý novembrový pondelok. Sú zvedaví,  aké nové chute a tajomstvá im prináša aktuálny ročník. Mladé vína majú špecifické čaro a osobitosť, ukrývajú v sebe totiž ľahkosť,  sviežosť a jemnú ovocnosť.

Château Topoľčianky Vám tradične prinášajú štyri odrody, ktoré nájdete v každej dobrej vinotéke. Aj tento rok rad mladých vín rozšírili o dve staronové odrody: ružové Merló a Bouvierovo hrozno.

Irsai Oliver - mladosť prezrádza jemná, bielo - žltastá farba.  Víno má výraznú muškátovo korenistú vôňu. Chuť je ľahká, ovocná s pomerne mohutnou štruktúrou a korenistou dochuťou.

Veltlínske červené skoré -  vyznačuje sa ľahkou, bledožltou farbou. Buket je príjemnou zmesou kvetinových tónov, jabĺk a egrešov. Chuť je  svieža s dlhoznejúcou jemnou  kyselinkou.

Bouvierovo hrozno - kríženec odrôd Burgundského bieleho so Silvánskym zeleným. Reduktívna ovocná vôňa a ľahká, svieža chuť príznačná pre panenskú úrodu hrozna.

Svätovavrinecké - ružové víno -má nádhernú svetlo ružovú farbu pripomínajúcu bledo sfarbené pivonky. Pre víno je špecifický príjemný ovocný buket zrelých, záhradných jahôd a malín, ktoré sa objavujú aj v sviežej chuti vína.

Merló - ružové víno - sýta ružová farba s červeným odleskom. Víno má intenzívnu čerešňovú arómu, ktorá ovláda aj sviežu chuť.

Modrý Portugal - v pohári má čarovný rubínový odtieň s fialovou iskrou. Víno je ľahké, ovocné a dobre štruktúrované. Buket sa prelína v slivkovo čerešňových  tónoch so štipkou horkej čokolády. Chuť je svieža so záverom jemných trieslovín.

Zdroj: Château Topoľčianky, www.vinotop.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
  Február 2020  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Aké víno preferujete v zime?

biele

ružové

červené

Ďalšie ankety