Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Mladé vína, ktoré sú mladé po celý rok

Mladé vína, ktoré sú mladé po celý rok

27.11.2018

Niektoré mladé vína zaujmú len svojou mladosťou, sviežou ľahkosťou, ale už po pár mesiacoch strácajú svoju obdivuhodnosť. Na jar ich mladosť už nebude výnimočná. Na stoly prídu stovky ďalších nových vín toho istého ročníka. Sviežosť zovšednie a ľahkosť sa zmení na nudnú prázdnotu.

V ponuke svätojurského vinárstva Chowaniec & Krajčírovič nájdete mladé vína, ktoré si zachovajú svoju príťažlivosť minimálne celý nasledujúci rok. Začínajú ich ponúkať v polovici novembra. Za ich dlhovekosťou sa skrýva zrelé zdravé hrozno z redukovanej úrody. Vo vinohrade platí menej je viac. Pestovanie na menšiu úrodu dá hroznu a vínu viac vôní a chutí. V pedantnej práci pokračujú aj v pivnici.

Potešte sa z troch najmladších vín vinárstva Chowaniec & Krajčírovič:

Irsai Oliver 2018, suché, akostné. Má intenzívnu vôňu pripomínajúcu kvet bazy a muškátu. Jemné kyselinky ladia so šťavnatou ovocno-korenistou chuťou pripomínajúcou hrozno, z ktorého je toto víno vyrobené.

Muller Thurgau 2018, polosuché, neskorý zber. Jemná ovocná vôňa pripomínajúca zmes jabĺčok, hrušiek a medu. Sladkastá ovocno korenistá chuť Vás prekvapí a ukáže Muller Thurgau, ako ste ho ešte nepoznali.

Pesecká leanka 2018, polosladké, akostné. Už vôňa sušených marhúľ vo Vás navodí pocit sladkosti a slasti. Intenzívna ovocná chuť plná sladkých a zároveň sviežich ovocných  tónov milovníkov polosladkých vín prenesie do ríše snov.

Zdroj: Chowaniec & Krajčírovič, www.vinnepivnice.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
  December 2018  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Uprednostňujete pri kúpe vína tie, ktoré získali medailu?

áno, ocenenie symbolizuje kvalitu vína

áno, ale iba z medzinárodnej súťaže

nie, nemá to na mňa vplyv

Ďalšie ankety