Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Merlot 2004, JM Vinárstvo Doľany - najpredávanejšie víno v Národnom salóne vín SR

Merlot 2004, JM Vinárstvo Doľany - najpredávanejšie víno v Národnom salóne vín SR

Rady tých naj... vín z produkcie JM Vinárstva Doľany rozširujeme o ďalší prívlastok, ako najpredávanejšie víno  v Národnom salóne vín SR – o Merlot 2004. Merlot 2004 je jedno z mála vín, ktoré sa môže popýšiť množstvom ocenení. Sláva a „chuť“ tohto vína prekračujú hranice Slovenska – naposledy zlatá medaila na medzinárodnej súťaži v Slovinsku.

Pán Mikuš, majiteľ JM Vinárstva Doľany, je v týchto veciach skromný. Samozrejme každé ocenenie poteší, lebo hovorí o tom, že to, čo robí a ako robí, robí dobre. Ako sám hovorí, snaží sa, aby víno, ktoré vyrába chutilo 80 % zákazníkom a evidentne sa mu to darí. Na trhu ponúka vína, ktoré  sa vyrábajú najmodernejšími technológiami, ktoré sú dostupné na trhu a využívané či už vo Francúzsku, Španielsku či v Amerike...

O prvenstve vína z JM Vinárstva Doľany v NSVSR sme sa zhovárali s pánom Radovanom Polákom, hlavným someliérom NSVSR.

1. Čo NSVSR vlastne znamená? Aká je to organizácia, prečo vznikla, čo je jej cieľom?
Národný salón vín SR je výberovou súťažou vín vyrobených na Slovensku z hrozna pochádzajúceho zo Slovenskej republiky. Organizuje sa ako finále súťažných degustácií vín uskutočnených v konkrétnom roku. Prevádzkovateľom NSVSR je Zväz výrobcov hrozna a vína na Slovensku. Cieľom je prezentácia najlepších slovenských vín takpovediac pod jednou strechou  - ochutnávky a predaj vín sú na jednom mieste v pivničných priestoroch Pezinského zámku. Návštevníci tu môžu prechutnať vína  z celého Slovenska, momentálne tu máme zastúpených 37 výrobcov vína.

2. V NSVSR máte 100 rôznych vín, jedným z nich je aj Merlot 2004 z JM Vinárstva Doľany. Ako sa mu darí?
Merlot 2004 z Vašej produkcie je momentálne najviac predávané víno nielen v tomto ročníku, ale je to najviac predávané víno za 5 rokov fungovania salónu čo do množstva predaného vína z jedného druhu v jednom ročníku.

3. Prečo sa práve toto víno najlepšie predáva?
Odroda Merlot má v salóne minimálne zastúpenie a to je len z produkcie JM Vinárstva Doľany. U návštevníkov je táto odroda často veľmi žiadaná a keď si k tomu pridáte ešte starší ročník, teda 2004, je to ideálna kombinácia. Často sa stáva, že červené vína prichádzajú do NSVSR veľmi mladé, nevyzreté, takže záujem je o staršie ročníky, ktorých býva každý rok veľmi málo. Merlot 2004 má všetky atribúty, aby sa dobre predával v našich priestoroch. Má nádhernú vôňu prezretých sliviek, v chuti jemné čokoládové a tabakové tóny umocnené nevtieravým „barikom“ a zrecí  potenciál ďalšie 3-4 roky.  Cena v tomto prípade nehrá až takú dôležitú rolu.

4. Máte zdegustované aj iné vína z JM Doľany? Aký máte názor na vína tejto značky?
Keď sa pozerám na značku JM Vinárstvo Doľany, pozerám na prosperujúcu firmu, kde je vidieť veľký kus práce. Je to značka nielen vinárstva, ale aj vinohradníctva. Starostlivosť o viac než 100 hektárov viníc a potom následná výroba vína je náročná práca a za každým „dúškom vína“ je cítiť starostlivosť a ruku vinára. Z Vašej produkcie ma momentálne oslovujú viac červené vína ako Cabernet Sauvignon 2006, Alibernet 2007 a samozrejme spomínaný Merlot 2004.

Na zdravie Merlotu 2004!

Zdroj: JM Vinárstvo Doľany, www.jmvinar.sk

Publikované: 13.03.2011

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  Marec 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety