Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
KARPATSKÁ PERLA je druhýkrát Vinárstvom roka

KARPATSKÁ PERLA je druhýkrát Vinárstvom roka

Na podujatí Slovenské víno získala KARPATSKÁ PERLA ocenenie Vinárstvo roka 2012 a obhájila tak minuloročný titul. Tento rok súťaž organizoval Zväz výrobcov hrozna a vína spolu s časopisom Vinotéka. Vinárstva sa posudzovali na základe objektívnych kritérií. Najviac zavážili ocenenia z medzinárodných súťaží, ale do úvahy sa brali aj ďalšie kritériá, ako napr. úroveň technológií, vlastná vinotéka, degustačné priestory, ocenenia Horeca a pokrytie v reštauráciách, produkcia vína z vlastných vinohradov, či prínos do vinohradníctva a vinárstva na Slovensku.

Podujatie Slovenské víno sa konalo 29. novembra pod záštitou ministra zahraničných vecí, Miroslava Lajčáka, ktorý sa spolu s prezidentom aj zúčastnil akcie. Okrem ocenenia Vinárstvo roka sa udeľovali ceny aj vinárskym osobnostiam, ktoré prispeli svojou prácou do sektoru vinohradníctva a vinárstva. Jedným z ocenených bol aj pán prof. Vilém Kraus, CsC., najvýznamnejšia osobnosť vinohradníctva na Morave, ktorý si ocenenie prišiel prevziať osobne.

Ďalšími ocenenými sa stali riaditeľ SVOS Mgr. Slavomír Zoch a pán Štefan Janák zo Slovenského rozhlasu. Fotky z akcie Slovenské víno 2012 nájdete na Facebooku.

Zdroj: KARPATSKÁ PERLA, www.karpatskaperla.sk

Publikované: 05.12.2012

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety