Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Kam na víno v roku 2017

Kam na víno v roku 2017

17.01.2017

BEDEKER VINÁRSKYCH PODUJATÍ je tu! Naša snaha informovať Vás o vinárskych podujatiach sa tento rok (po úspešnom ukončení predaja stolového VINÁRSKEHO KALENDÁRA 2017) opäť sústredila na web. Prinášame Vám sumár tých najhlavnejších podujatí, na ktoré sa môžete počas roka tešiť a na ktorých máte jedinečnú možnosť stretnúť osobne aj tvorcov Vašich obľúbených vín. Podujatia sú rozčlenené podľa jednotlivých vinohradníckych oblastí a zoradené podľa dátumu.Malokarpatská vinohradnícka oblasť

27.-28. január 2017Deň svätojurských pivnícwww.sjvs.sk – jubilejný 10. ročník na Vás čaká 35 vinárov v 28 pivniciach. V piatok sa otvoria  pivnice od 14:00 do 22:00 h a v sobotu od 12:00 do 20:00 h. Vzhľadom na kapacitu pivníc sa vstupenky predávajú pre každý deň zvlášť v limitovanom množstve. Novinkou tohto ročníka, ktorou chcú organizátori v piatok do pivníc prilákať väčšie množstvo milovníkov svätojurských vín sú zvýhodnené vstupenky na piatok vo forme bonusu 4 eur na nákup vína. 

11. február 2017Pezinské vínne pivnice – 9.ročník – www.pvp.sk – degustácia najlepších vín 34 vinárov z Pezinka a blízkeho okolia bude prebiehať v 26 historických pivniciach, v čase od 13:00 do 21:00 hod. Aj tento rok organizátori využijú žetónový systém. Vinári ponúknu svoje najkvalitnejšie vína, ktoré sa inak v ich ponuke na podujatiach tohto typu nevyskytujú. Za každú ochutnanú vzorku odovzdáte jeden žetón. Spolu tak môžete vyskúšať minimálne až 50 rôznych vín. Koho by lákalo oddegustovať väčšie množstvo, samozrejme si môže žetóny dokúpiť.

18. marec 2017Putovanie za vínom Vinosady – vína od vinosadských vinárov každoročne prichádzajú domov z medzinárodných vinárskych súťaží s mnohými zlatými a striebornými medailami. Príďte ich ochutnať priamo do tejto úspešnejšej vinárskej obce a stretnúť sa s ich tvorcami. Podujatie bude prebiehať v čase 12:00 - 20:00 hod. Teší sa na Vás 20 vinárov, ktorí pre Vás otvoria svoje pivnice.

01. apríl 2017Pekné víno s rozhľadom – 9.ročník – www.karpatskaperla.sk – podujatie v réžii rodinného vinárstva KARPATSKÁ PERLA. Okrem skvelých vín je táto akcia charakteristická aj skvelou gastronómiou pod taktovkou šéfkuchára Petra Nagya. Veľkú pivnicu ozdobia diela maliarky Dany Polákovej. V tančiarni vás roztancuje hudobná skupina Reset. Bude sa aj športovať, už tradične bude prebiehať súťaž v behu na rozhľadňu. Podujatie bude prebiehať v čase 13:00 - 20:00 hod.

01. apríl 2017Špacírka po račanských pivnicáchwww.rvspolok.sk – račiansky vinohradnícky spolok pripravil výnimočné podujatie Špacírka po račanských pivnicách. Dňa 1.4.2017 od 12:00 hod. na tejto vinárskej akcii sa budú môcť ochutnávať len vína dorobené z hrozna, ktoré bolo dopestované výlučne v račianskych vinohradoch. Svoje vínne pasy si rezervujte v predstihu na adrese info@rvspolok.sk. Počet pasov je limitovaný na 600 kusov, cena 20 EUR.

08. apríl 2017Deň modranských pivníc – 14.ročník – www.modranskepivnice.sk – jarné putovanie po 40-tich modranských pivniciach, ktoré Vás očaria svojou históriou a neopakovateľnou atmosférou. Podujatie sa koná v čase od 13:00 do 22:00 hod. Rezervácia vstupeniek bude spustená začiatkom marca 2017. Organizátorom podujatia je OZ Víno z Modry.

08. apríl 2017Bielske vínne chodníčkywww.bielvinalia.sk – spolok vinohradníkov, vinárov a priateľov vína vo Veľkom Bieli Vás srdečne pozýva na podujatie Bielske vínne chodníčky 2017, kde máte možnosť nahliadnuť do pivníc bielskych vinárov a prechutnať množstvo vynikajúcich a neopakovateľných vín. Žiadna masová akcia, ale príjemná návšteva 10 bielskych vinárov. Vstupenky bude možné zakúpiť v predpredaji alebo aj priamo na podujatí. Podujatie sa koná v čase 13:00 - 20:00 hod.

29. apríl 2017Fraštacké putovanie za vínom – 11. ročník – www.cechvinarov.sk – prijmite pozvanie na degustáciu kvalitných slovenských vín v Hlohovci. 1000 účastníkov s degustačným pohárom a taštičkou zavesenou na krku sa už tradične presúva po hlohoveckých vinotékach, pivniciach a reštauráciách s cieľom nájsť si svojho favorita. K dispozícii je aj kyvadlová doprava, ktorá Vás z centra mesta zavezie priamo do vinárstva Golguz, ako aj do reštaurácie Viecha Jašter na Starej hore, kde sa môžete gastronomicky posilniť.

29. apríl 2017Za vínom do Šenkvíc – 6. ročník – www.senkvickevino.sk – okrem miestnych šenkvických vinárov sa podujatia zúčastňujú aj vinári z Modry, Limbachu, Pezinka, Veľkého Biela a Devína. V obci funguje kyvadlová doprava. Okrem degustácie vín je pre návštevníkov sprístupnený Náučný vinohradnícky chodník. Tvorí ho vzorka vysadených 30 najznámejších starých a nových odrôd viniča, 15 typov vedení viniča, ktoré boli v minulosti vo vinohradníctve využívané. Súčasťou podujatia je opekanie býka a vystúpenie folklórneho súboru. Tak hor sa do Šenkvíc za skvelým vínom a bohatým sprievodným programom.

06. máj 2017Vína na hrade Červený Kameňwww.mvc.sk – malokarpatskí vinári sa prezentujú v najväčších pivniciach hradu Červený Kameň. Nadýchnete sa históriou nasatých hradných pivníc, ochutnáte regionálnu gastronómiu a zrejúce syry. Degustáciu malokarpatských vín od viac ako 20 vinárov spríjemní aj hudobná skupina, ktorá je už tradične súčasťou podujatia. Vstupenky si zakúpite priamo v pivniciach Hradu Červený Kameň v deň podujatia. Zabezpečená je kyvadlová doprava z Častej na Hrad Červený Kameň k autobusom prichádzajúcich z Bratislavy, Pezinka a Modry.

26.-27. máj 2017Otvorené pivnice na sv. Urbana – 11. ročník – www.mvc.sk – prvá z tria veľkých podujatí, ktoré organizuje Združenie Malokarpatská vínna cesta. Koná sa v máji, je to mladšia sestra novembrových otvorených pivníc. Návštevníci si pochvaľujú viac priestoru v pivniciach, vďaka menšiemu počtu predaných lístkov. Podujatie je tradične spojené s regionálnou gastronómiou a sprievodným programom.

10. jún 2017Deň otvorených búd v radošovských vinohradochwww.vinspol.sk – 5. ročník opäť ponúka možnosť poprechádzať sa aj medzi vinohradmi a ochutnať výborné vína od miestnych vinárov. Podujatie organizuje Vinohradnícky spolok Radošovce a je súčasťou vínnej cesty Záhorie.

16.-17. jún 2017Vinári v chotári – 2. ročník – www.modranskepivnice.sk – nevšedná ochutnávka vína priamo v krajine, ktorá po stáročia formuje charakter modranských vín, ale aj ľudí. Podujatie je obohatené o bohatý sprievodný program, ako napríklad výstava historických traktorov, alebo návšteva farmy Pod Gaštankou. Podujatie organizuje OZ Víno z Modry a bude prebiehať 16. júna od 17:00 do 22:00 hod. a 17. júna od 14:00 do 22:00 hod.

01. júl 2017Víno a levanduľa – 6. ročník – www.zpvv.sk – degustácia vín pezinského vinohradníckeho rajónu s prehliadkou levanduľovej záhrady. Podujatie, ktoré organizuje Združenie pezinských vinohradníkov a vinárov sa uskutoční vo vinohradníckej lokalite Stará hora v Pezinku. Čaká na Vás viac ako 30 vinárov a skvelá gastronómia na mieste, kde sa vinič snúbi so stredomorskou flórou.

júl - august 2017Letné ochutnávky šenkvických vínwww.senkvickevino.sk – spolok vinohradníkov a vinárov Šenkvice Vás pozýva každú sobotu večer na sériu letných ochutnávok šenkvických vín. Ochutnávky sa budú konať v čase od 18:00 do 22:00 hod., v priestoroch Obecného domu - Chorvátska 105. Zoznam vinárov, ktorí sa Vám budú počas leta venovať bude zverejnený na stránke www.senkvickevino.sk

09. september 2017Deň vo vinohradoch – 9. ročník – www.mvc.sk – jedna z najkrajších akcií organizovaná združením Malokarpatská vínna cesta. Veď čo môže byť krajšie, ako kombinácia vinohradov, dozrievajúceho hrozna, muštu, burčiaku, vína, skvelých domácich špecialít a usmiatych ľudí. Akcia sa koná vonku, bolo by preto fajn, ak by organizátori vybavili na SHMÚ pekné počasie. A pozor, do vinohradu sa dá ísť aj na bicykli!

21. október 2017Deň otvorených búd v Skalici a jej blízkom okolíwww.vcz.sk – už od roku 2010 vinohradníci a vinári zo Záhoria pripravujú pre návštevníkov nielen svoje víno, ale tiež pohostenie, prezrieť si môžete taktiež priestory búd a pivníc. Akcia sa koná od 10:00 do 20:00 hod., pod patronátom Vínnej cesty Záhorie.

28. október 2017Deň otvorených vínnych pivníc v Trnave – iba raz v roku máte jedinečnú možnosť objaviť pod povrchom Trnavy skryté vinárske „mesto pod mestom“. Už po 15-krát sa historické stredoveké pivnice naplnia viac ako tisíckou vínomilcov. Zaujímavosťou je, že ide o pivnice, ktoré nie sú bežne prístupné pre verejnosť. Svoje vína tu budú prezentovať nielen malokarpatskí vinári, ale aj vinári z iných oblastí Slovenska. Spoločne tak môžete ochutnať vína až 60 vinárov, ktorí na Vás čakajú v 30 pivniciach mesta Trnavy.

11. november 2017Chute Malých Karpátwww.chutemalychkarpat.sk – festival otvorených vinárstiev, gastronómie a kultúry. Mladý festival spájajúci najsilnejšie prvky Malých Karpát: víno, gastronómiu a kultúru, ktoré sa navzájom dopĺňajú. Dve desiatky otvorených vinárstiev, desiatka reštaurácií a množstvo regionálnych umelcov. Podujatie organizuje OZ Chute Malých Karpát.

17.-18. november 2017Deň otvorených pivníc – 18. ročník – www.mvc.sk – vrchol sezóny na malokarpatskej vínnej ceste je tu! 8000 nažhavených vínomilcov vystupuje z áut a autobusov, začína sa okupácia pivníc na MVC. Akcia je dvojdňová (piatok-sobota), preto je vhodné si dopredu zabezpečiť ubytovanie a vychutnať si skvelé malokarpatské vína po obidva dni. Určite sa druhý deň nebudete nudiť, veď 200 vinárov pre Vás otvára svojich 160 pivníc od Bratislavy až po Trnavu.


foto: Ján Čulaga

Južnoslovenská vinohradnícka oblasť

10. jún 2017Jarné otvorenie pivníc na Podunajskej vínnej cestewww.otvorenepivnice.sk, www.podunajskevino.sk – príďte spoznať viac ako 40 vinárov a ich vína, ktorí sa na Vás tešia vo svojich pivniciach po celom podunajskom regióne. Okrem skvelého ohnivého južnoslovenského vína plného slnka sa môžete tešiť aj na mnoho domácich špecialít.

21.-22. júl 2017Strekovský festival vína – 10. ročník – www.strekovin.sk – podujatie sa už tradične koná v prekrásnom prostredí strekovských viníc. Viac ako 9000 návštevníkov robí z tohto podujatia najmasovejšiu vinársku akciu na Slovensku. 500 vzoriek vína od 60 vinárov nielen zo Slovenska, someliérsky kurz, návšteva pivníc domácich vinárov, bohatý kultúrny program, 4 pódiá, atrakcie pre deti, folklór, večerný koncert hudobných skupín, skvelá južnoslovenská gastronómia, pohostinní strekovčania – toto všetko symbolizuje tento festival. A príďte naľahko, väčšinou tu býva horúco...


Nitrianska vinohradnícka oblasť

21. apríl 2017Predstavenie nových vín ročníka 2016 - Pivnica Radošinawww.pivnicaradosina.sk – radošinské vinárstvo Vás pozýva do svojich pivníc na ochutnávku svojich noviniek ako aj sektu Blanc de Noir.

01. máj 2017Deň otvorených dverí vinárstva Chateau Topoľčianky – 9. ročník – www.vinotop.sk – k dispozícií opäť viac ako 50 degustačných vzoriek nášho najväčšieho výrobcu vín. Prehliadky pivníc a archívu zdarma, vonku párty stan. Podávať sa budú slovenské špeciality a bude prebiehať ochutnávka syrov. Akcia sa koná aj v prípade zlého počasia, vtedy bude v predaji obmedzený počet vínnych pasov.

16.-17. jún 2017Pivnica Radošina - Deň otvorených pivníc – 11. ročník – www.pivnicaradosina.sk – Pivnica Radošina po jedenástykrát otvára brány vinárstva všetkým milovníkom dobrého vína. Príďte ochutnať jedinečné radošinské vína pri tónoch ľudovej hudby a pečenom prasiatku.

29.-30. september 2017Nitriansky vínny festival – 8. ročník – www.nvf.sk –  festival sa bude niesť v duchu tradičných slovenských vín na Pribinovom námestí a vo vínnej uličke vo Veľkom Cetíne. Návštevníci budú mať tiež jedinečnú príležitosť ochutnať aj vína z vychýrených vinárskych oblastí Francúzska. Zažite spojenie slovenskej tradície a francúzskej elegancie.


Stredoslovenská vinohradnícka oblasť

20. máj 2017Dni vína MOVINOwww.movino.sk – podujatie sa organizuje od roku 2012 v areáli vinárstva MOVINO, v čase od 13:00 do 22:00 hod. Celá akcia sa nesie v znamení dobrého vína, každoročne sa ochutnávajú tie najlepšie vína vinárstva. Podujatie je spojené s prehliadkou pivničných priestorov vinárstva. Počas dňa je pre návštevníkov pripravený kultúrny program, pre detičky detský kútik, skákací hrad a ďalšie aktivity. Pre dospelých budú pripravené opäť zaujímavé súťaže. Návštevníci si budú môcť pochutnať aj na chutnom jedle a dobrých syroch. Kúpa vstupeniek bude možná priamo na mieste podujatia.

17. jún 2017Koštovka vín - prezentácia stredoslovenských vinárstiev – 6. ročník – www.vkvc.sk – začiatok akcie je o 14:00 hod. Podujatie sa koná v Mestskom amfiteátri (Veľký Krtíš), za účasti vinárstiev z veľkokrtíšskeho regiónu. V ponuke budú miestne gastro špeciality a bohatý kultúrny program. Akcia je súčasťou Veľkokrtíšskej vínnej cesty.


Vinohradnícka oblasť Tokaj

27. máj 2017Urban 2017 - Požehnanie mladého vínawww.tokajregnum.sk – jubilejný 10. ročník prehliadky pivníc spojený s ochutnávkou tokajských vín. U každého výrobcu bude pripravená degustácia s ponukou tokajských špecialít. Pivnice budú otvorené v obciach Veľká Tŕňa, Malá Tŕňa, Viničky. Autobusová okružná doprava medzi tokajskými obcami bude zdarma. Počet lístkov je obmedzený, v predaji bude 800 ks.

24. jún 2017Tokaj unplugged vo Veľkej Tŕni – 4. ročník – www.tokajskepivnice.sk – nočný Svätojánsky festival tokajských vín vo Veľkej Tŕni organizuje OZ Tokajské pivnice. 20 otvorených tufových pivníc plných tokajských tekutých pokladov, pečený býk, ohňová šou. To všetko pre 250 šťastlivcov, ktorým sa podarí dostať k lístkom na túto netradičnú akciu. Zaujímavosťou podujatia je, že bude bez prúdu, iba pri sviečkach.

19. august 2017Deň otvorených gazdovských pivníc vo Veľkej Tŕni – 6. ročník – www.tokajskepivnice.sk – otvorených bude 20 tokajských historických pivníc vo Veľkej Tŕni, v ktorých môžete nasať rodinnú vinársku atmosféru nášho Tokaja. Svoje naturálne vína budú prezentovať väčšinou hobby vinári. Lístky budú v predaji na mieste podujatia, ktoré sa bude konať od 13:00 do 22:00 hod. V minulom roku sa akcie zúčastnilo približne 400 účastníkov.

23. september 2017Deň otvorených tokajských pivnícwww.tokajregnum.sk – 13. ročník prehliadky tokajských pivníc spojený s ochutnávkou vín, sa uskutoční vo Veľkej Tŕni, Malej Tŕni a  Viničkách. K dispozícii bude autobusová kyvadlová doprava medzi jednotlivými obcami. U každého výrobcu bude pripravený kultúrny program s ponukou tokajských špecialít. Pozor, počet vstupeniek je limitovaný na 900 ks.


V prípade Vášho záujmu, môžete navštíviť aj KALENDÁR PODUJATÍ, ktorý je súčasťou nášho portálu www.vinoteka-vinaren.sk. V ňom nájdete množstvo ďalších akcií, ktoré nie sú súčasťou tohto vinárskeho bedekera (za minulý rok v ňom bolo uverejnených až 114 podujatí). 10 najbližších vinárskych podujatí je súčasťou titulnej stránky nášho portálu.

Pozvite svojich priateľov na niektoré z vinárskych podujatí. Stačí zdielať tu:Autor: Ing. Miroslav Bednár, prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk, www.vinoroka.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety