Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Kam na víno v roku 2016

Kam na víno v roku 2016

02.02.2016

Začnem otázkou. Viete, kde víno chutí najlepšie? No predsa priamo u vinára! Tam je víno doma, tam sa narodilo, má tam svojho rodiča - vinára, a má tam aj najlepšie podmienky pre svoj život. V nasledujúcich riadkoch som pre Vás pripravil zoznam vinárskych podujatí pre tento rok, na ktorých máte jedinečnú príležitosť stretnúť vína s ich tvorcami, s ich rodičmi, s vinármi.

Podujatia sú rozčlenené podľa jednotlivých vinohradníckych oblastí a zoradené podľa dátumu.

Malokarpatská vinohradnícka oblasť

29.-30. január 2016Deň svätojurských pivnícwww.sjvs.sk – prvé podujatie tohto roka už máme za sebou. Nanešťastie sa mi tento zoznam podujatí podaril zosumarizovať až po termíne tejto akcie (svätojurskí vinári sľubujem, že budúci rok sa pustím do toho skôr, lepšie povedané, pustím sa do toho už koncom tohto roka). Tento rok pre Vás vinári zo Svätého jura otvorili 26 pivníc. Vzhľadom na kapacitu pivníc sa vstupenky predávali pre každý deň zvlášť v limitovanom množstve. Pre tých z Vás, ktorí máte radi víno zo Svätého Jura, mám dobrú správu. Štvrtok nalieva vinár – to je názov podujatia, na ktorom každý štvrtok od novembra do apríla bude vo ViNOCENTRE nalievať a o víne rozprávať jeden zo svätojurských vinárov. (www.vinocentrum.sk/svatyjur/)

13. február 2016Pezinské vínne pivnice – 8.ročník – www.pvp.sk – degustácia najlepších vín 34 vinárov z Pezinka a blízkeho okolia bude prebiehať v 26 historických pivniciach, v čase od 12:00 do 21:00 hod. Tento rok organizátori prichádzajú s novinkou, zavádzajú žetónový systém. Vinári ponúknu svoje najkvalitnejšie vína, ktoré sa inak v ich ponuke na podujatiach tohto typu nevyskytujú. Za každú ochutnanú vzorku odovzdáte jeden žetón. Spolu tak môžete vyskúšať až 40 rôznych vín. Koho by lákalo oddegustovať väčšie množstvo, samozrejme si môže žetóny dokúpiť.

19. marec 2016Putovanie za vínom Vinosady – vína od vinosadských vinárov každoročne prichádzajú domov z medzinárodných vinárskych súťaží s mnohými zlatými a striebornými medailami. Príďte ich ochutnať priamo do tejto úspešnejšej vinárskej obce a stretnúť sa s ich tvorcami. Tešia sa na Vás 20 vinári, ktorí pre Vás otvoria svojich 17 pivníc.

02. apríl 2016Pekné víno s rozhľadom – 8.ročník – www.karpatskaperla.sk – podujatie v réžii rodinného vinárstva KARPATSKÁ PERLA. Okrem skvelých vín je táto vinárska akcia charakteristická aj skvelou gastronómiou. Pivnice vinárstva budú skrášlené dielami výtvarníkov a degustáciu spríjemní hudobný program. A ešte jedna zaujímavosť: kyselina mliečna nebude iba súčasťou červených vín, ale bude kolovať aj vo svaloch bežcov, ktorí sa zúčastnia preteku v behu na rozhľadňu.

09. apríl 2016Deň modranských pivnícwww.modranskepivnice.sk – prvý ročník podujatia sa v skromných pomeroch uskutočnil už v roku 2004 a odvtedy sa každým rokom teší väčšiemu záujmu nielen zo strany návštevníkov, ale aj vinárov. Do podujatia sa ročne zapojí okolo 35 pivníc, 40 vinárov a približne 1500 návštevníkov, vďaka ktorým mesto Modra ožije.

09. apríl 2016Bielske vínne chodníčky – spolok vinohradníkov, vinárov a priateľov vína vo Veľkom Bieli Vás srdečne pozýva na podujatie Bielske vínne chodníčky 2016, kde máte možnosť nahliadnuť do pivníc bielskych vinárov a prechutnať množstvo vynikajúcich a neopakovateľných vín. Žiadna masová akcia, ale príjemná návšteva 9 bielskych vinárov. Vstupenky bude možné zakúpiť priamo na podujatí.

30. apríl 2016Fraštacké putovanie za vínom – 10. ročník – www.cechvinarov.sk – prijmite pozvanie na degustáciu kvalitných slovenských vín v Hlohovci. 1000 účastníkov s degustačným pohárom a taštičkou zavesenou na krku sa už tradične presúva po hlohoveckých vinotékach, pivniciach a reštauráciách s cieľom nájsť si svojho favorita. K dispozícii je aj kyvadlová doprava, ktorá Vás z centra mesta zavezie priamo do vinárstva GOLGUZ, ktoré sa pýši titulom Vinárstvo roka 2015.

20.-21. máj 2016Otvorené pivnice na sv. Urbana – 10. ročník – www.mvc.sk – prvá z tria veľkých podujatí, ktoré organizuje Združenie Malokarpatská vínna cesta. Koná sa v máji, je to mladšia sestra novembrových otvorených pivníc. Návštevníci si pochvaľujú viac priestoru v pivniciach, vďaka menšiemu počtu predaných lístkov. Podujatie je tradične spojené s regionálnou gastronómiou a sprievodným programom.

04. jún 2016Za vínom do Šenkvíc – 5. ročník – www.senkvickevino.sk – okrem miestnych šenkvických vinárov sa podujatia zúčastňujú aj vinári z Modry, Limbachu, Pezinka, Veľkého Biela a Devína. V obci funguje kyvadlová doprava. Okrem degustácie vín je pre návštevníkov sprístupnený Náučný vinohradnícky chodník. Tvorí ho vzorka vysadených 30 najznámejších starých a nových odrôd viniča. Na námestí sa bude konať súťaž vo varení gulášu, známej pod názvom Ockov kotlík. V programe nemôžu chýbať tradičné súťaže vo váľaní suda a ťahaní vína heverom. Tak hor sa do Šenkvíc za skvelým vínom a bohatým sprievodným programom.

11. jún 2016Deň otvorených búd v radošovských vinohradochwww.vinspol.sk – 4. ročník opäť ponúka možnosť poprechádzať sa aj medzi vinohradmi a ochutnať výborné vína od miestnych vinárov. Podujatie organizuje Vinohradnícky spolok Radošovce a je súčasťou vínnej cesty Záhorie.

25. august 2016U Ludvika na Ludvikawww.vinoludvik.sk – podujatie sa koná na počesť zakladateľa vinárstva Víno Ludvik, pána Ľudovíta Žofiaka. Ten, v deň svojich menín už tradične organizuje vo Vinárni u Ludvika skvelé vinársko-gastronomické podujatie. Vináreň u Ludvika sa nachádza v starom modranskom vinohradníckom dome z polovice 17. storočia. V dome sa nachádza krásna klenbová, skoro 400 ročná prešovňa s vínnou pivničkou.

10. september 2016Deň vo vinohradoch – 8. ročník – www.mvc.sk – jedna z najkrajších akcií organizovaná združením Malokarpatská vínna cesta. Veď čo môže byť krajšie, ako kombinácia vinohradov, dozrievajúceho hrozna, muštu, burčiaku, vína, skvelých domácich špecialít a usmiatych ľudí. Akcia sa koná vonku, bolo by preto fajn, ak by organizátori vybavili na SHMÚ pekné počasie. A pozor, do vinohradu sa dá ísť aj na bicykli!

22. október 2016Deň otvorených búd v Skalici a jej blízkom okolíwww.vcz.sk – už od roku 2010 vinohradníci a vinári zo Záhoria pripravujú pre návštevníkov nielen svoje víno, ale tiež pohostenie, prezrieť si môžete taktiež priestory búd a pivníc. Akcia sa koná od 10:00 hod. – 20:00 hod., pod patronátom Vínnej cesty Záhorie.

05. november 2016Deň otvorených vínnych pivníc v Trnave – iba raz v roku máte jedinečnú možnosť objaviť pod povrchom Trnavy skryté vinárske „mesto pod mestom“. Už po 14-krát sa historické stredoveké pivnice naplnia viac ako tisíckou vínomilcov. Zaujímavosťou je, že ide o pivnice, ktoré nie sú bežne prístupné pre verejnosť. Svoje vína tu budú prezentovať nielen malokarpatskí vinári, ale aj vinári z iných oblastí Slovenska.

25.-26. november 2016Deň otvorených pivníc – 17. ročník – www.mvc.sk – vrchol sezóny na malokarpatskej vínnej ceste je tu! 8000 nažhavených vínomilcov vystupuje z áut a autobusov, začína sa okupácia pivníc na MVC. 17. ročník podujatia, ktoré sa koná už tradične koncom novembra láka k sebe milovníkov vína ako sladké plody viniča škorce. Akcia je dvojdňová (piatok-sobota), preto je vhodné si dopredu zabezpečiť ubytovanie a vychutnať si skvelé malokarpatské vína po obidva dni. Určite sa druhý deň nebudete nudiť, veď pivnice otvára viac ako 150 vinárov od Bratislavy až po Trnavu.


foto: Ján Čulaga

Južnoslovenská vinohradnícka oblasť

04. jún 2016Jarné otvorenie pivníc na Podunajskej vínnej cestewww.otvorenepivnice.sk, www.podunajskevino.sk – príďte spoznať viac ako 100 pivníc po celom podunajskom regióne. Okrem skvelého ohnivého južnoslovenského vína plného slnka sa môžete tešiť aj na mnoho domácich špecialít.

22.-23. júl 2016Strekovský festival vína – 9. ročník – www.strekovin.sk – podujatie sa už tradične koná v prekrásnom prostredí strekovských viníc. Viac ako 9000 návštevníkov z roku 2015 robí z tohto podujatia najmasovejšiu vinársku akciu na Slovensku. 500 vzoriek vína od 60 vinárov nielen zo Slovenska, someliérsky kurz, návšteva pivníc domácich vinárov, bohatý kultúrny program, 4 pódiá, atrakcie pre deti, folklór, večerný koncert hudobných skupín, skvelá južnoslovenská gastronómia, pohostinní strekovčania – toto všetko symbolizuje tento festival. A príďte naľahko, väčšinou tu býva horúco...


Nitrianska vinohradnícka oblasť

01. máj 2016Deň otvorených dverí vinárstva Chateau Topoľčianky – 8. ročník – www.vinotop.sk – k dispozícií opäť viac ako 50 degustačných vzoriek nášho najväčšieho výrobcu vín. Prehliadky pivníc a archívu zdarma, vonku párty stan. Podávať sa budú slovenské špeciality a bude prebiehať ochutnávka syrov. Akcia sa koná aj v prípade zlého počasia, vtedy bude v predaji obmedzený počet vínnych pasov.

17.-18. jún 2016Pivnica Radošina - Deň otvorených pivníc – 10. ročník – www.pivnicaradosina.sk – Pivnica Radošina po desiatykrát otvára brány vinárstva všetkým milovníkom dobrého vína. Príďte ochutnať jedinečné radošinské vína pri tónoch ľudovej hudby a pečenom prasiatku.

11.-12. november 2016Nitriansky vínny festivalwww.nvf.sk –  ochutnávka vín prebieha na nitrianskom hrade a v jeho historických pivniciach. Viac ako 50 vinárov, nielen z nitrianskej vinohradníckej oblasti sa už teší na Vaše poháriky (sklenené aj chuťové).


Stredoslovenská vinohradnícka oblasť

21. máj 2016Dni vína MOVINOwww.movino.sk – podujatie sa organizuje od roku 2012 v areáli vinárstva MOVINO, v čase od 13:00 do 22:00 hod. Celá akcia sa nesie v znamení dobrého vína, každoročne sa ochutnávajú tie najlepšie vína vinárstva. Tento rok budete môcť absolvovať aj prehliadku zrekonštruovaných priestorov vinárstva. Počas dňa je pre návštevníkov pripravený kultúrny program, pre detičky detský kútik, skákací hrad a ďalšie aktivity. Pre dospelých budú pripravené opäť zaujímavé súťaže. Návštevníci si budú môcť pochutnať aj na chutnom jedle a dobrých syroch. Kúpa vstupeniek bude možná priamo na mieste podujatia.

18. jún 2016Koštovka vín na hrade Modrý Kameň – 5. ročník – www.vkvc.sk – začiatok akcie je o 14:00 hod. Podujatie sa koná na nádvorí hradu, za účasti vinárstiev z veľkokrtíšskeho regiónu. V ponuke budú miestne gastro špeciality a bohatý kultúrny program. Akcia je súčasťou Veľkokrtíšskej vínnej cesty.


Vinohradnícka oblasť Tokaj

28. máj 2016Urban 2016 - Požehnanie mladého vínawww.tokajregnum.sk – 9. ročník prehliadky pivníc spojený s ochutnávkou tokajských vín. U každého výrobcu bude pripravená degustácia s ponukou tokajských špecialít. Pivnice budú otvorené v obciach Veľká Tŕňa, Malá Tŕňa, Viničky. Autobusová okružná doprava medzi tokajskými obcami bude zdarma. Počet lístkov je obmedzený, minulý rok bolo v predaji 800 ks.

25.-26. jún 2016Tokaj unplugged vo Veľkej Tŕni – 3. ročník – www.tokajskepivnice.sk – jedinečná nočná ochutnávka tokajských vín pri svetle sviečok. 20 otvorených tufových pivníc plných tokajských tekutých pokladov, pečený býk, ohňová šou. To všetko pre 250 šťastlivcov, ktorým sa podarí dostať k lístkom na túto netradičnú akciu. Zaujímavosťou podujatia je, že bude bez prúdu, iba pri sviečkach.

20. august 2016Deň otvorených gazdovských pivníc vo Veľkej Tŕni – 5. ročník – www.tokajskepivnice.sk – otvorených bude 20 tokajských historických pivníc vo Veľkej Tŕni, v ktorých môžete nasať rodinnú vinársku atmosféru nášho Tokaja. Svoje naturálne vína budú prezentovať väčšinou hobby vinári. Lístky budú v predaji na mieste podujatia, ktoré sa bude konať od 11:00 do 21:00 hod. V minulom roku sa akcie zúčastnilo približne 400 účastníkov.

17. september 2016Deň otvorených tokajských pivnícwww.tokajregnum.sk – 12. ročník prehliadky tokajských pivníc spojený s ochutnávkou vín, sa uskutoční vo Veľkej Tŕni, Malej Tŕni a  Viničkách. K dispozícii bude autobusová kyvadlová doprava medzi jednotlivými obcami. U každého výrobcu bude pripravený kultúrny program s ponukou tokajských špecialít. Pozor, počet vstupeniek je limitovaný, minulý rok to bolo 1000 ks.


V prípade Vášho záujmu, môžete navštíviť aj KALENDÁR PODUJATÍ, ktorý je súčasťou nášho portálu www.vinoteka-vinaren.sk. V ňom nájdete množstvo ďalších akcií, ktoré nie sú súčasťou tohto vinárskeho bedekera (za minulý rok v ňom bolo uverejnených až 146 podujatí). 10 najbližších vinárskych podujatí je súčasťou titulnej stránky nášho portálu.

Pozvite svojich priateľov na niektoré z vinárskych podujatí. Stačí zdielať tu:Zdroj: Ing. Miroslav Bednár, prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk, www.vinoroka.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety