Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Ivan Tuli Vojtek - ambasador JM Vinárstva Doľany

Ivan Tuli Vojtek - ambasador JM Vinárstva Doľany

Životná múdrosť: „Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.“

Vizitka:
Stav: ženatý
Deti: 2 dcéry – Kristína (25), Zuzana (21)
Manželka: Mária
Vyštudoval: herectvo VŠMU Bratislava
Povolanie: herec.

Prvýkrat som sa osobne stretla s pánom Vojtekom vo firme pána Mikuša. Oslovili sme ho, aby ochutnal náš nový Modrý Portugal, neskorý zber 2009. Keďže s pánom Mikušom je dlhoročný priateľ a stal sa priaznivcom vín z produkcie JM Vinárstva Doľany, prišli sme s myšlienkou, aby sa stal ambasadorom nášho vinárstva. Netrpezlivo som čakala na stretnutie, netušiac akého človeka mám očakávať. Pán Vojtek mi vyrazil dych hneď pri predstavovaní, galantné správanie, aké má on, sa v dnešnej dobe už nenosí. Z privítania s pánom Mikušom mi bolo hneď jasné, že sa poznajú už dlho a že sú veľmi dobrý priatelia. S pánom Vojtekom som strávila príjemné dopoludnie pri chutnom Modrom Portugale, ktorý si pán Vojtek až tak obľúbil, že sa rozhodol byť krsným otcom práve tohto vína. Porozprávali sme sa o veciach všedných i nevšedných práve pre vás.

Pán Vojtek, kde ste sa spoznali s pánom Mikušom, majiteľom JM Vinárstva Doľany?

S Jožkom sme sa spoznali na rybačke v Španielsku, prostredníctvom spoločného kamaráta p. Paksi. Boli sme na rovnakej vlnovej dlžke, hneď sme si sadli. Keď som chodieval do Budmeríc na dovolenky, do kaštiela, chodil som každý deň do Dolian k Jožkovi na víno.

Dá sa povedať, že sa poznáte už nejaký ten rok. Ako sa zmenilo prostredie vinárstva?

Presne ako hovoríte, poznáme sa už dlho. Mal som tak možnosť sledovať ako táto firma rastie, rozvíja sa, napreduje každým rokom. Jožko je pracovitý človek a to je vidieť aj na vinárstve.

Ako sa zrodila myšlienka ambasadora?

My sme s Jožkom o tom hovorili už dávnejšie, nejakých 5 rokov dozadu. Najskôr sme zvažovali urobiť nejaké „moje„ víno, nejaký Tulibernet cuvée, postupom času táto myšlienka dozrela až sme dospeli k tomu, že som zdegustoval vínko a rozhodol sa preto, ktoré je mne srdcu blízke, pre Modrý portugal, neskorý zber 2009.

Prečo práve Modrý portugal?

Modrý portugal z JM Vinárstva Doľany má oslovil hlavne kvôli chuti, je dospelé, nie je ťažké a chutí báječne. Je krásnej farby, hravej chute, presne ako som ja... Úplne si ho viem predstaviť k udenej rybičke...hmm... večer si pochutím... Okrem iného, mám takú filozofiu, že radšej zviditeľnujem menej známe značky, výrobky ako tie známe, je to výzva... Modrý portugal je málo známy, ľudia si väčšinou myslia, že je z Portugalska. Som rád, že ľudia konečne začali pozerať na etiketu výrobkov a chcú kupovať dobré, kvalitné vína. Práve Modrý portugal, neskorý zber 2009 z produkcie JM Vinárstva Doľany takým vínom naozaj je, preto ho môžem len doporučiť.

Dávate prednosť alkoholickým nápojom alebo vínu?

Mám radšej víno. Pri víne sa ľudia bavia o veciach pozitívnych, pitie vína nevyvoláva v ľuďoch agresivitu ako pri alkoholickych nápojoch.

Pán Vojtek, za relatívne krátky čas ste schudli pár kilogramov. V rôznych diétach sa píše, že počas chudnutia sa nesmie piť alkohol. Ako to je s vínom?

Nepil som alkoholické nápoje, avšak vínko som si dal. Víno je Boží nápoj, povznáša, neobsahuje nejaké výsoké percento alkoholu. Naopak, neovplyvňuje proces chudnutia, skôr pomáha. Napríklad, také červené vínko, ako je Modrý portugal, obsahuje triesloviny, ktoré likvidujú voľné radikály a sú veľmi prospešné pre telo.

Ako vy hodnotíte vína pána Mikuša?

Jožkové vína majú srdce, cítiť v nich srdce a kvapky potu vinára, nie sú prázdne. Žijeme krátko na to, aby sme pili nekvalitné víno. Ja som pôžitkár, každý pohár si vrelo vychutnám. Nechápem ľudí, ktorý do seba popri chôdzi nahádžu hamburger a zapijú nejakou malinovkou. Ani nevedia, čo jedia, čo pijú, či ako to chutilo. Ako si potom môžeme vážiť druhých, prácu druhých, keď si nevážime sami seba? Práve preto preferujem vína z JM Vinárstva Doľany, lebo Jožko do nich vkladá svoje vedomosti, svoje srdce. To je z ďalších dôvodoch, prečo som sa rozhodol zviditeľniť jeho Modrý portugal, neskorý zber 2009.

Ako som sama zistila, stretnutia pána Mikuša a pána Vojteka sú veselé, pozitívnej nálady, ťažko je hovoriť o vážnych veciach...

Zdroj:
JM Vinárstvo Doľany

Publikované: 13.07.2011

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety