Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
INTERVITIS VIENNA

INTERVITIS VIENNA

intervitis.gifNajnovšie technológie a veľmi atraktívny rámcový program na podujatí INTERVITIS VIENNA od 10. – 12. apríla 2011.

Volajú sa Devín, Dunaj alebo Zelen, Rotgipfler, Veltliner alebo Zweigelt, PlavacMali, Graševina alebo Neronet, Harslevelü, Furmint alebo Lämmerschwanz – všetky tieto druhy révy majú svoj spoločný pôvod v jednom z najzaujímavejších vinárskych regiónov na svete - v stredovýchodnej Európe. Na podujatí INTERVITIS VIENNA 2011 sa 10.–12. apríla stretne viac ako 200 medzinárodných vystavovateľov a očakávaných je 7 000 producentov vína a ovocia z Rakúska a jeho susedných krajín – Českej republiky, Slovenska, Maďarska, Chorvátska a Slovinska, aby ponúkli či videli a vymenili si tie najnovšie technológie v rámci veľmi atraktívneho rámcového programu na odbornej úrovni. INTERVITIS VIENNA je jedinečným fórom tohto druhu, ktoré oslovuje vinárov hneď zo šiestich štátov majúcich v sektore vinárstva čiastočne podobnú štruktúru.

S istotou možno povedať, že horúcou témou diskusií bude v čase od 10. do 12. apríla vinárska politika EÚ s jej dôsledkami pre dotknutých vinárov. Je známe, že Európska únia podporí od roku 2009 do roku 2013 rozsiahlymi podpornými programami s viac ako piatimi miliardami eur konkurencieschopnosť európskeho vinárskeho hospodárstva. Rakúsky a Nemecký vinársky zväz na podujatí INTERVITIS VIENNA opäť organizujú kvalitný rámcový program s degustačným kútikom: pre experimentálne vína z učilíšť (počas všetkých troch dní konania veľtrhu), so Stredoeurópskym vinárskym fórom pod heslom: „2013 a potom?“ (10. apríla), s Rakúskym vinárskym dňom (11. apríla), Rakúskym dňom ovocinárstva (11. apríla) a s celým radom podnetných referátov popredných expertov na fóre.

Dňa 10. apríla tam bude prednášať prof. Dr. Helmut Redl (Universität für Bodenkultur, Wien - Poľnohospodárska univerzita, Viedeň) na tému vinárskej techniky a Dr. Karin Mandlová (LFZ für Wein- und Obstbau, Klosterneuburg - Výučbové a výskumné centrum pre vinárstvo a ovocinárstvo, Klosterneuburg) o mikrobiológii a kvasení. Ďalší deň, 11. apríla, sú na programe prednášky diplomovaného inžiniera Manfreda Gössingera (LFZ Klosterneuburg - Výučbové a výskumné centrum, Klosterneuburg) na tému Ťažisko určovania zrelosti vo vinárstve a ovocinárstve a diplomovaného inžiniera Haralda Scheiblhofera na tému Stabilizácia a filtrácia. Počas tretieho dňa veľtrhu nakoniec vystúpia prof., diplomovaný inžinier Robert Steidl (LFZ Klosterneuburg - Výučbové a výskumné centrum, Klosterneuburg) s prednáškou o technológii používanej v lisovni a v pivniciach, Dr. Reinhard Eder (LFZ Klosterneuburg - Výučbové a výskumné centrum, Klosterneuburg) na tému kontroly prevádzky a manažmentu kvality, ako aj diplomovaná inžinierka Victoria Loimerová (Landwirtschaftskammer Niederösterreich - Poľnohospodárska komora dolného Rakúska) s referátom o bio-vinárstve.

S termínom v apríli 2011, stanoveným presne uprostred podporného programu EÚ, prichádza podujatie INTERVITIS VIENNA v tom správnom čase pre veľmi štruktúrované vinárske hospodárstvo Rakúska a jeho susedných krajín. Maďarsko (65 400 hektárov obrábanej plochy), Chorvátsko (60 000 hektárov), Slovinsko (16 100 hektárov), Česká republika (14 500 hektárov) a Slovensko (14 300) spolu s Rakúskom (49 000 hektárov) disponujú približne 220 000 hektármi plochy, na ktorej sa pestuje vinič. Práve vo vinárskych krajinách stredovýchodnej a juhovýchodnej Európy je v súčasnosti vynakladané veľké úsilie na odstránenie technologickej zaostalosti a na ďalšie zlepšenie kvality vyrábaných mokov. Už na podujatie INTERVITIS VIENNA 2008 prišlo viac ako 30 percent návštevníkov zo zahraničia. V sektore výstavníctva bude podujatie INTERVITIS VIENNA 2011 ako vysokohodnotná medzinárodná udalosť znázorňovať kompletný reťazec procesov v štyroch jasne členených oblastiach: technológia pestovania a zberu hrozna a ovocia, spracovanie a riadenie procesov pre víno a ovocie, technológia plnenia a balenia, ako aj marketing a organizácia. Celý rad podnikov už ohlásil technologické inovácie, ktoré ešte nebolo možné vidieť nikde inde. Na zozname vystavovateľov sú uvedené také mená, ako RWA Raiffeisen Ware Austria, Kraft, Anton Wottle Maschinen- und Weinpressenbau, Scharfenberger, Della Toffola, KMS Rinklin, M. Maurer Rapf & Co., Velo, Rieger Behälterbau, Vulcascot, Benczak a mnoho ďalších.

Prostredníctvom svojej zastupiteľskej siete v zahraničí robí organizácia Veľtrhy Stuttgart (Messe Stuttgart) reklamu v štátoch susediacich s Rakúskom a bude organizovať autobusové zájazdy z hlavných pestovateľských oblastí. Výstavisko Viedeň je pre všetky tieto krajiny rýchlo a bez problémov dosiahnuteľné tak s využitím cestnej dopravy, ako aj lietadlom. Doplnková „lahôdka“: súčasne s podujatím INTERVITIS VIENNA 2011 sa koná aj odborný veľtrh gastronómie a hotelierstva „Hotel und Gast Wien“ (Hotel a hosť, Viedeň), ktorý so vstupenkou na podujatie INTERVITIS je možné bezplatne navštíviť.

Podujatie INTERVITIS VIENNA 2011 sa koná 10.–12. apríla, vždy v čase od 9. do 18. hod. Denná vstupenka stojí pri pokladnici 13 eur, v online predpredaji je to deväť eur, na www.messe-stuttgart.de/vorverkauf.

Ďalšie informácie nájdete na internete na stránke www.intervitis-vienna.at

Zdroj: Thomas Brandl, Messe Stuttgart

Publikované: 22.02.2011

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  Marec 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety