Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
INTERVITIS VIENNA

INTERVITIS VIENNA

intervitis.gifNajnovšie technológie a veľmi atraktívny rámcový program na podujatí INTERVITIS VIENNA od 10. – 12. apríla 2011.

Volajú sa Devín, Dunaj alebo Zelen, Rotgipfler, Veltliner alebo Zweigelt, PlavacMali, Graševina alebo Neronet, Harslevelü, Furmint alebo Lämmerschwanz – všetky tieto druhy révy majú svoj spoločný pôvod v jednom z najzaujímavejších vinárskych regiónov na svete - v stredovýchodnej Európe. Na podujatí INTERVITIS VIENNA 2011 sa 10.–12. apríla stretne viac ako 200 medzinárodných vystavovateľov a očakávaných je 7 000 producentov vína a ovocia z Rakúska a jeho susedných krajín – Českej republiky, Slovenska, Maďarska, Chorvátska a Slovinska, aby ponúkli či videli a vymenili si tie najnovšie technológie v rámci veľmi atraktívneho rámcového programu na odbornej úrovni. INTERVITIS VIENNA je jedinečným fórom tohto druhu, ktoré oslovuje vinárov hneď zo šiestich štátov majúcich v sektore vinárstva čiastočne podobnú štruktúru.

S istotou možno povedať, že horúcou témou diskusií bude v čase od 10. do 12. apríla vinárska politika EÚ s jej dôsledkami pre dotknutých vinárov. Je známe, že Európska únia podporí od roku 2009 do roku 2013 rozsiahlymi podpornými programami s viac ako piatimi miliardami eur konkurencieschopnosť európskeho vinárskeho hospodárstva. Rakúsky a Nemecký vinársky zväz na podujatí INTERVITIS VIENNA opäť organizujú kvalitný rámcový program s degustačným kútikom: pre experimentálne vína z učilíšť (počas všetkých troch dní konania veľtrhu), so Stredoeurópskym vinárskym fórom pod heslom: „2013 a potom?“ (10. apríla), s Rakúskym vinárskym dňom (11. apríla), Rakúskym dňom ovocinárstva (11. apríla) a s celým radom podnetných referátov popredných expertov na fóre.

Dňa 10. apríla tam bude prednášať prof. Dr. Helmut Redl (Universität für Bodenkultur, Wien - Poľnohospodárska univerzita, Viedeň) na tému vinárskej techniky a Dr. Karin Mandlová (LFZ für Wein- und Obstbau, Klosterneuburg - Výučbové a výskumné centrum pre vinárstvo a ovocinárstvo, Klosterneuburg) o mikrobiológii a kvasení. Ďalší deň, 11. apríla, sú na programe prednášky diplomovaného inžiniera Manfreda Gössingera (LFZ Klosterneuburg - Výučbové a výskumné centrum, Klosterneuburg) na tému Ťažisko určovania zrelosti vo vinárstve a ovocinárstve a diplomovaného inžiniera Haralda Scheiblhofera na tému Stabilizácia a filtrácia. Počas tretieho dňa veľtrhu nakoniec vystúpia prof., diplomovaný inžinier Robert Steidl (LFZ Klosterneuburg - Výučbové a výskumné centrum, Klosterneuburg) s prednáškou o technológii používanej v lisovni a v pivniciach, Dr. Reinhard Eder (LFZ Klosterneuburg - Výučbové a výskumné centrum, Klosterneuburg) na tému kontroly prevádzky a manažmentu kvality, ako aj diplomovaná inžinierka Victoria Loimerová (Landwirtschaftskammer Niederösterreich - Poľnohospodárska komora dolného Rakúska) s referátom o bio-vinárstve.

S termínom v apríli 2011, stanoveným presne uprostred podporného programu EÚ, prichádza podujatie INTERVITIS VIENNA v tom správnom čase pre veľmi štruktúrované vinárske hospodárstvo Rakúska a jeho susedných krajín. Maďarsko (65 400 hektárov obrábanej plochy), Chorvátsko (60 000 hektárov), Slovinsko (16 100 hektárov), Česká republika (14 500 hektárov) a Slovensko (14 300) spolu s Rakúskom (49 000 hektárov) disponujú približne 220 000 hektármi plochy, na ktorej sa pestuje vinič. Práve vo vinárskych krajinách stredovýchodnej a juhovýchodnej Európy je v súčasnosti vynakladané veľké úsilie na odstránenie technologickej zaostalosti a na ďalšie zlepšenie kvality vyrábaných mokov. Už na podujatie INTERVITIS VIENNA 2008 prišlo viac ako 30 percent návštevníkov zo zahraničia. V sektore výstavníctva bude podujatie INTERVITIS VIENNA 2011 ako vysokohodnotná medzinárodná udalosť znázorňovať kompletný reťazec procesov v štyroch jasne členených oblastiach: technológia pestovania a zberu hrozna a ovocia, spracovanie a riadenie procesov pre víno a ovocie, technológia plnenia a balenia, ako aj marketing a organizácia. Celý rad podnikov už ohlásil technologické inovácie, ktoré ešte nebolo možné vidieť nikde inde. Na zozname vystavovateľov sú uvedené také mená, ako RWA Raiffeisen Ware Austria, Kraft, Anton Wottle Maschinen- und Weinpressenbau, Scharfenberger, Della Toffola, KMS Rinklin, M. Maurer Rapf & Co., Velo, Rieger Behälterbau, Vulcascot, Benczak a mnoho ďalších.

Prostredníctvom svojej zastupiteľskej siete v zahraničí robí organizácia Veľtrhy Stuttgart (Messe Stuttgart) reklamu v štátoch susediacich s Rakúskom a bude organizovať autobusové zájazdy z hlavných pestovateľských oblastí. Výstavisko Viedeň je pre všetky tieto krajiny rýchlo a bez problémov dosiahnuteľné tak s využitím cestnej dopravy, ako aj lietadlom. Doplnková „lahôdka“: súčasne s podujatím INTERVITIS VIENNA 2011 sa koná aj odborný veľtrh gastronómie a hotelierstva „Hotel und Gast Wien“ (Hotel a hosť, Viedeň), ktorý so vstupenkou na podujatie INTERVITIS je možné bezplatne navštíviť.

Podujatie INTERVITIS VIENNA 2011 sa koná 10.–12. apríla, vždy v čase od 9. do 18. hod. Denná vstupenka stojí pri pokladnici 13 eur, v online predpredaji je to deväť eur, na www.messe-stuttgart.de/vorverkauf.

Ďalšie informácie nájdete na internete na stránke www.intervitis-vienna.at

Zdroj: Thomas Brandl, Messe Stuttgart

Publikované: 22.02.2011

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
  Júl 2018  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Sezóna ružových vín je tu! Aké preferujete?

suché

polosuché

polosladké

sladké

Ďalšie ankety