Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Hromadná sabráž bola úspešná

Hromadná sabráž bola úspešná

13.01.2017

Na prvom ľadovom festivale vína, ktorý sa konal vo Vysokých Tatrách v priestoroch hotela PANORAMA Rezort**** na terase sa uskutočnila hromadná sabráž - odseknutie hrdla fľaše sektu ostrým predmetom. Táto technika je známa ako slávnostné otváranie sektu šabľou a používali ju napoleonove vojská po víťazných bitkách. Prvý ročník podujatia Ľadový festival vína bol zároveň prvým rekordom v roku 2017.

Do rekordu sa zapojilo celkom 32 účastníkov, ktorý si prevzali nástroj na sekanie a fľašu sektu Pálfy. Miriam Havettová ako skúsená someliérka naprv predviedla spôsobo ako postupovať pri sabráži. Vysvetlila ako správne držať fľašu v ruke, pod akým sklonom a tiež ako správne použiť sekací nástroj. Potom pod jej pokynmi sa uskutočnila hromadná sabráž. Táto mala aj prívlastok mrazivá, lebo ortuť teplomera vtedy ukazovala mínus 22 stupňov Celzia. To bol tiež jeden z ukazovateľov úspešnosti tohto pokusu, nakoľko fľaše boli mrazom riadne schladené. Podarilo sa všetkým otvoriť fľaše pomocou sekacieho nástroja.

Na milom podujatí sa prezentovali malé vinárstva z každej oblasti na Slovensku. Nechýbali tu výrobky od včelárov a medovina, tiež výrobky - syry z farmy zo Slovenskej Ľupče. Degustácie sa zúčastnili hostia, ktorí zavítali do našich krásnych veľhôr. Príjemnú atmosféru podujatia dotvárali ľadové sochy, ktoré boli farebne osvetlené. Podujatie pripravil vinár Jozef Mezey zo Strekovského domu zo Strekova.

Zdroj: Slovenské rekordy, www.slovenskerekordy.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety