Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Exkluzívna rada Mavín Selection

Exkluzívna rada Mavín Selection

Vinárstvo Mavín predstavuje exkluzívnu radu "Mavín Selection" v úplne nových fľašiach. Táto rada doposiaľ zahŕňa štyri produkty, a síce Zwiegeltrebe, Chardonnay barique, Cabernet Sauvignon a Frankovka modrá. Všetky tieto odrody sú z produkcie ročníka 2011. Ročník 2011 pre nás predstavuje veľký krok v pred, čo sa týka kvality našich vín. Okrem výnimočnej suroviny sme mali možnosť využiť nové vinifikátory a zároveň sme naše vína nechali vyzrievať v barikových sudoch. Takto vznikla nová rada najkvalitnejších vín z našej produkcie.

Zweigeltrebe - 2011
Farba vína je intenzívna, rubínová z fialovým odleskom. Aróma vína sa nesie po prezretom kôstkovom ovocí, praženej káve a čokoláde. Chuť vína kopíruje aromatické vnemy, pričom je čistá, jemná a harmonická.

Chardonnay barique - 2011
Zlatistý odlesk farby vína prezrádza vyzretosť hrozna, pričom zelenkavý tón farby vína hovorí o jeho správnom spracovaní. Aróma vína prezrádza, že víno zrelo v nových baríkových francúzskych sudoch. Nájdeme v nej agátový med, ananás, vanilku a praženosť. Chuť vína kopíruje aromatické vnemy, pričom je priestranná, oriešková, ovocná a vanilková.

Cabernet Sauvignon - 2011
Víno má intenzívnu červenú farbu z tehlovým odleskom. V aróme vína nájdeme prezreté zosušené čierne bobuľové ovocie, fialkový kvet, puncový tón, praženú kávu a čokoládu. Chuť vína kopíruje aromatické vnemy, je plná, dlhá, potenciálna, sľubujúca dlhovekosť.

Frankovka modrá - 2011
Južnoslovenská vinohradnícka oblasť, Strekovský vinohradnícky región, Dvory nad Žitavou. Víno má sýtu rubínovo-červenú farbu. V aróme vína nájdeme fialkový kvet, prezreté čierne bobuľové ovocie a korenie. Zrenie vína v sude obohatilo víno o toasting, praženú kávu a horkastú čokoládu. Chuť vína kopíruje aromatické vnemy, pričom sľubuje bohatosť a potenciál vína.

Zdroj: Martin Pomfy - Mavín, www.mavinvino.sk

Publikované: 10.12.2012

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
  Júl 2018  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Sezóna ružových vín je tu! Aké preferujete?

suché

polosuché

polosladké

sladké

Ďalšie ankety