Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Exkluzívna rada Mavín Selection

Exkluzívna rada Mavín Selection

Vinárstvo Mavín predstavuje exkluzívnu radu "Mavín Selection" v úplne nových fľašiach. Táto rada doposiaľ zahŕňa štyri produkty, a síce Zwiegeltrebe, Chardonnay barique, Cabernet Sauvignon a Frankovka modrá. Všetky tieto odrody sú z produkcie ročníka 2011. Ročník 2011 pre nás predstavuje veľký krok v pred, čo sa týka kvality našich vín. Okrem výnimočnej suroviny sme mali možnosť využiť nové vinifikátory a zároveň sme naše vína nechali vyzrievať v barikových sudoch. Takto vznikla nová rada najkvalitnejších vín z našej produkcie.

Zweigeltrebe - 2011
Farba vína je intenzívna, rubínová z fialovým odleskom. Aróma vína sa nesie po prezretom kôstkovom ovocí, praženej káve a čokoláde. Chuť vína kopíruje aromatické vnemy, pričom je čistá, jemná a harmonická.

Chardonnay barique - 2011
Zlatistý odlesk farby vína prezrádza vyzretosť hrozna, pričom zelenkavý tón farby vína hovorí o jeho správnom spracovaní. Aróma vína prezrádza, že víno zrelo v nových baríkových francúzskych sudoch. Nájdeme v nej agátový med, ananás, vanilku a praženosť. Chuť vína kopíruje aromatické vnemy, pričom je priestranná, oriešková, ovocná a vanilková.

Cabernet Sauvignon - 2011
Víno má intenzívnu červenú farbu z tehlovým odleskom. V aróme vína nájdeme prezreté zosušené čierne bobuľové ovocie, fialkový kvet, puncový tón, praženú kávu a čokoládu. Chuť vína kopíruje aromatické vnemy, je plná, dlhá, potenciálna, sľubujúca dlhovekosť.

Frankovka modrá - 2011
Južnoslovenská vinohradnícka oblasť, Strekovský vinohradnícky región, Dvory nad Žitavou. Víno má sýtu rubínovo-červenú farbu. V aróme vína nájdeme fialkový kvet, prezreté čierne bobuľové ovocie a korenie. Zrenie vína v sude obohatilo víno o toasting, praženú kávu a horkastú čokoládu. Chuť vína kopíruje aromatické vnemy, pričom sľubuje bohatosť a potenciál vína.

Zdroj: Martin Pomfy - Mavín, www.mavinvino.sk

Publikované: 10.12.2012

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  Marec 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety