Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
ELESKO sekty Méthode Traditionelle

ELESKO sekty Méthode Traditionelle

Milí priatelia, po minuloročnej úspešnej expedícii sektov ELESKO na slovenský trh, sme si pre Vás pripravili zaujímavé bublinky po druhý raz. Sekty ELESKO sme si aj tentokrát dali vyrobiť v spolupráci s popredným rakúskym „sektárom“, pánom Szigetim z Golsu (Burgenland – Rakúsko), ktorému sme opäť priniesli naše vína ELESKO z viníc malokarpatskej i tokajskej oblasti. Pán Szigeti sa už postaral o „Methode Traditionel“, t. j. druhotné kvasenie vo fľašiach, podobne, ako je tomu aj pri chýrnych šampanských vínach.

Naše portfólio sektov ELESKO sme tento rok obohatili nielen o nové odrody, ale aj o nový štýl. Po prvýkrát sme to skúsili so základnou tokajskou odrodou Furmint, ktorá bude v kategórii Brut – suché. V jeho senzorike nájdeme sviežu ovocnosť po citrusovom ovocí s jemným biskvitovým tónom v chuti.

Zachovali sme však veľmi populárnu a jedinú aromatickú tokajskú odrodu Muškát žltý. Tentokrát sme však pristúpili k šetrnému „dosážovaniu“ (teda pridávaniu expedičného likéru v záverečnej fáze výroby sektov) a vyrobili sme ho v kategórii Demi-Sec – polosuché. Vo svojej vôni si zachovalo svoj atraktívny muškátový buket, chuť sektu je však oveľa sviežejšia a šťavnatejšia.

Podobne sme zachovali aj náš jediný sekt v ružovom kabáte, Pinot Noir rosé (pozn. Rulandské modré), ktoré bude taktiež v kategórii Brut. V jeho senzorike nás zaujme svieži malinový nádych v spojení s krémovou až jogurtovou chuťou sprevádzanou sviežou kyselinkou.

Nadviazali sme však aj na tradíciu z francúzskeho Champagne a taktiež sme si pre vás pripravili veľmi elegantné vzorky sektov v honosne znejúcom štýle „Blanc de Blancs“ a „Blanc de Noirs“. „Blanc de Blancs“ v preklade znamená „biele z bielych“. Je to štýl sektu, ktorý má vo finále bielu farbu. Podobne, ako je tomu vo svete, aj my sme zvolili odrodu Chardonnay v kategórii Brut. Na tento sekt sme volili špeciálne klony odrôd Chardonnay, v ktorých dominuje minerálny charakter, ale aj žlté ovocie. Nakoľko sekt bol dlhšie v kontakte s kvasinkami, odrazilo sa to v jeho krémovo-biskvitovej chuti a veľmi dlhej, perzistentnej dochuti. „Blanc de Noir“ v preklade znamená „biele z čiernych“. V prípade sektov však platí, že takýto sekt je dorobený z červenej odrody hrozna. V našom prípade sme zvolili najelegantnejšiu, ale najnáročnejšiu odrodu zároveň, Pinot Noir. Už v jeho vôni vás sekt zaujme svojou hĺbkou a nádychom čerstvého toastu i prezretej ovocnosti.

Blíži sa čas vianočných sviatkov a oslava nového roka, ktorú si bez strieľania sektov už ani nevieme predstaviť. Preto Vám na záver už iba poprajeme príjemný zážitok pri našich šumivých mokoch, ktoré si však nezabudnite riadne zachladiť.

Zdroj: Team Elesko Trading, www.elesko.sk

Publikované: 28.11.2012

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety