Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Dobrý ročník, festival plný dobrého vína

Dobrý ročník, festival plný dobrého vína

30.10.2013

Keď sa povie dobrý ročník, väčšina priaznivcov vína a vínnej kultúry spozornie. Dobrý ročník je symbolom dobrého vína. Označuje poctivé víno vyrobené zo zdravého a zrelého hrozna, ktoré dozrievalo vo vynikajúcich podmienkach vo vinohrade. Na jeho kvalitu vplýva zloženie pôdy, expozícia a vek vinice, ale aj starostlivosť vinohradníkov a vinárov, bez ktorých by sa jeho výnimočná osobnosť nestala realitou.

Slovenská  distribučná spoločnosť ELESKO TRADING v spolupráci s domácimi a zahraničnými vinárskymi značkami pozýva verejnosť do Bratislavy na ďalšie voľné pokračovanie festivalu DOBRÝ ROČNÍK. Po Liptovskom Mikuláši a Michalovciach sa na dva dni otvoria brány festivalu v priestoroch Slovenskho národného múzea. Výstavný pavilón Podhradie na Žižkovej ulici bude v dňoch  29. a  30. novembra 2013 miestom, kde sa stretnú desiatky popredných vinárstiev s rozmanitou ponukou vín, ktoré predstavia naši poprední somelieri a znalci vína.

Okrem degustácie všetkých vystavovaných vín sprievodný program festivalu obohatia ukážky servisu vína, škola sabráže, slepé ochutnávky vín a tématické semináre venované trendom v súčasnej vínnej kultúre. Osobnú účasť na podujatí prisľúbili viacerí výrobcovia vína.

Najlepšou reklamou každého dobrého ročníka je osobný kontakt s jeho výrobcom a distributérom. ELESKO TRADING už viac ako päť rokov rozvíja v spolupráci s najlepšími domácimi a zahraničnými vinárstvami profesionálnu kultúru hroznového vína, spojenú s našou gastronómiou a privátnou vinotékou. Všetky vystavené dobré ročníky vína budú k dispozícii k osobnému odberu pre návštevníkov festivalu, naviac s odborným odporučením ich správneho podávania a párovania s jedlom od našich somelierov. Ak ste ešte nenašli svoj dobrý ročník atraktívnej farby, jedinečnej vône a skvelej chuti hodný najkrajších degustačných zážitkov vo výnimočných ale aj bežných okamihov života, festival je určený práve vám.

V lákavom repertoári festivalu sa objavia predovšetkým malé rodinné vinárstva a privátne domáce spoločnosti produkujúce kvalitné vína z vlastných vinohradov, ako VÍNO MIROSLAV DUDO, NATURAL DOMIN & KUŠICKÝ, PD MOJMÍROVCE, KASNYIK, TERRA PARNA, BOTT FRIGYES, ako aj ELESKO a ELESKO TOKAY, progresívne a súčasne najmodernejšie vinohradníctvo a vinárstvo v Strednej Európe. Medzinárodnú ponuku dobrých ročníkov prinesú renomované značky v zložení DR. LOOSEN a ROBERT WEIL (Nemecko), WILLI OPITZ a LOIMER (Rakúsko), SILENI a ASTROLABE (Nový Zéland), LOUIS JADOT a BARON PHILLIPPE DE ROTSCHILD (Francúzsko), FRANCOIS LURTON (Francúzsko, Čile, Argentína) a CARMEN (Čile). Taliansko očarí hneď viacerými vinármi z atraktívnych oblastí pôvodu, napríklad VALDO, CA´DEL BOSCO, TENUTA SAN LEONARDO, MICHELE CHIARLO, ARGENTIERA, GUICCARDINI STROZZI a CONTI ZECCA. Španielsko ponúkne vizionárske vína MIGUELA TORRESA ale aj všestranného VINCENTE GANDIA.

Festival DOBRÝ ROČNÍK je tu pre všetkých, ktorí majú radi pestro-farebný život v spoločnosti dobrého vína, rodiny a priateľov. Príďte, ochutnajte a nechajte sa rozmaznávať tajomstvami ukrytými v najlepších ročníkoch našej planéty. Prišiel čas naliať si do kalicha dobré víno...

Zdroj: ELESKO, www.elesko.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  Marec 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety