Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Deň vo vinohradoch 2015

Deň vo vinohradoch 2015

27.07.2015

Ochutnáte jedinečné vína v mieste ich zrodu, vo vinohradoch malokarpatských vinárov.

Po siedmykrát sa 5.9.2015 otvoria malokarpatské vinice pre všetkých Vás, ktorí ste si zvykli víno vychutnávať počas jarných či jesenných otvorených pivníc – tentokrát však nebudú vŕzgať pánty dverí do malebných pivničiek ale budete cítiť pôdu pod nohami s nádhernými výhľadmi na malokarpatskú krajinu. Vinári priamo vo svojich viniciach budú ponúkať hrozno a zároveň víno z neho vyrobené. V tento deň sa za skvelým vinohradníckym zážitkom môžete vybrať pešo, autom ale aj na bicykloch.

Navštíviť môžete desiatky viníc od Rače, Svätého Jura, Pezinka, Modry….až po Suchú nad Parnou. Súčasťou vstupenky je aj mapka, ktorá Vám uľahčí vaše putovanie – navštívite Fuksle, Gelnar, Huncpalky, Téglik, Obrperky… Genofond Frankovky v Rači a Slovenský genofond v Šenkviciach – 16 odrôd. Po prvýkrát Vás privíta lokalita a hon Hofweingarten, ktorý sa ťahá až po mestské hradby Svätého Jura, kde sa na jednom mieste stretnete s obľúbenými jurskými vinármi, ale nielen to – hrať bude cimbalová muzika, pozriete si výstavu fotografií Premena vinohradov, ponúkať sa budú výborné kulinárske špeciality, tie však nebudú len tam. Počas vinohradníckeho popoludnia ochutnáte Malíkov guláš ale aj guláš z diviny, či podlievaný modranskou frankovkou, šenkvický gerhen, výborné syry a pagáčiky….okrem vína bude možnosť ochutnať frizzante, hroznové mušty či skoré burčiaky. Súčasťou vstupenky bude aj bonus na nákup vína a hrozna. Nenechajte si ujsť jedinečný zážitok a vychutnajte si výborné malokarpatské vína priamo na kopcoch Malých Karpát.

Predaj vstupeniek cez internet nájdete na stránke www.mvc.sk od 18.8.2015, zároveň tam v ten deň zverejníme aj predajné miesta.

Zdroj: Združenie Malokarpatská vínna cesta, www.mvc.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety