Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Cinzano v novom „šate“

Cinzano v novom „šate“

Obľúbený taliansky vermút Cinzano mení svoj obal a na trh prináša moderný design štýlu 21. storočia. Kombinácia zmesi byliniek, korenia a kvalitných talianskych bielych a červených vín už niekoľko storočí plní funkciu lahodného aperitívu a je aj jednou z najrozšírenejších ingrediencií do známych koktailov po celom svete. Všetky druhy Cinzana, či už sú podávané ako aperitív alebo ako digestiv, najlepšie vyniknú, ak sú dobre vychladené (ideálna teplota je 8 až 12°C). Pred jedlom sa Cinzano hodí k chuťovo výrazným predkrmom, čím dokonale pripraví chuťové bunky pre ďalšie chody.

Vermút Cinzano je vyrábané zo základu kvalitného talianskeho bieleho alebo červeného vína, alkoholu a cukru, v ktorom sa potom lúhuje kombinácia bylín a korenia. Receptúra je tajná, ale k základným koreninám, ktoré môžeme nájsť v chuti Cinzana, je muškátový oriešok, koriander, jalovec, pomarančová kôra, klinček a tou najdôležitejšou je palina.

Zrod talianskej legendy

V roku 1757 bratia Cinzanovci vo svojom talianskom obchodíku na základe svojich jedinečných aromatických vín doplnených o korenia a miestne bylinky vytvárajú lahodné aromatické víno známe ako Cinzano. Za tento objav nového alkoholického nápoja je v tom istom roku bratom Giovannimu a Carlovi Cinzano udelený prestížny titul Majster liehovarník.

V roku 1925 bolo pre značku Cinzano uvedené známe modro-červené logo. Červená symbolizuje vášeň, hrdosť a oslňujúcu živosť. Modrá predstavuje ušľachtilosť, tradíciu a hĺbku Stredozemného mora. Spoločne tieto dve farby predstavujú „talianskosť“ a stúpajúca krivka medzi nimi bola symbolom pre cestu spoločnosti nahor. Logo v tomto formáte sa na obale produktu zachovalo dodnes.

Klasická chuť Cinzano Bianco

Cinzano Bianco je voňavé a plné, napriek tomu ale jemné. Aróma príchute čerstvých byliniek, citrónov a korenia sú osviežujúce a príťažlivé. Je priateľské, stvorené na flirt a má štýl.

Doporučené servírovanie:

Cinzano Bianco vždy podávajte chladené. Vychutnajte si ho čisté na ľade alebo ho skúste zmiešať s jedným z vašich obľúbených nealkoholických nápojov, ako je citrónový džús. Pre osviežujúcu zmenu skúste džús z červeného graperfuitu.

Intenzívna aróma Cinzano Rosso

Cinzano Rosso je vermút tmavočervenej farby zahalený do intenzívnej lahodnej citrusovej príchute. Sladké a voňavé, končiace jedinečným, ale príjemne horkým chuťovým záverom. Je synonymom vášne a odvahy.

Doporučené servírovanie:

Cinzano Rosso sa odporúča vždy podávať chladené. Vychutnajte si ho čisté na ľade alebo ho skúste zmiešať s vaším obľúbeným nealkoholickým nápojom ako je citrónová limonáda. Vhodná je aj sóda alebo jablkový džús.

Príjemne suché Cinzano Extra Dry

Cinzano Extra Dry je príjemne suchý vermút svetložltej farby. Kypí príchuťami, ktoré sú oživené charakteristickým znakom aromatických byliniek. Je oblé, ľahkovážne a lákavé.

Doporučené servírovanie:

Cinzano Extra Dry vždy podávajte chladené. Je skvelým základom pre niektoré zo svetoznámych klasických koktejlov. Je ideálny v kombinácii s ginom alebo vodkou ale rovnako vynikne jeho lahodná chuť zmiešaná s nealkoholickými nápojmi.

Spoločnosť Hubert J.E. patrí medzi najvýznamnejších stredoeurópskych výrobcov kvalitných sektov, sýtených a tichých vín pre rôzne príležitosti. Spoločnosť ponúka široké portfólio produktov vysokej kvality a skvelej chuti, ktoré neustále inovuje a prispôsobuje požiadavkám doby a trhu. Hubert J.E. vyrába tradične známe a obľúbené značky ako Hubert Club, Hubert de Luxe, Hubert Grand, Hubert L´Original, Johann E. Hubert a City Sec a víno Svätopluk. Pod značkou dcérskej spoločnosti Vitis Pezinok zabezpečuje distribúciu produktov Karpatské Brandy Špeciál, Karpatské Brandy, Chateau Pezinok, Kláštorné a ďalšie. Spoločnosť okrem toho distribučne zastrešuje značky alkoholických nápojov Cinzano, Bohemia Sekt, Víno Mikulov, Habánske sklepy, Wodka Gorbatschow, Campari, Henkell Trocken, Söhnlein Brillant a Deinhard. Celkový odbyt spoločnosti za rok 2009 bol takmer 15,3 milióna jednotkových fliaš, čo predstavuje nárast o viac ako 67 % oproti roku 2008.

Pre ďalšie informácie kontaktujte:
Simona Mištíková                                           Miloslav Popovič, HUBERT J.E. Sereď
SEESAME Communication Experts           Marketing manager
Tel.: 02/4342 2978                                         Tel.: 031/788 1021
Fax: 02/4333 0003                                          Fax: 031/789 2828
e-mail:mistikova@seesame.com               e-mail: popovic@hubertsekt.sk

Publikované: 23.09.2010

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety