Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Čína spoznáva chute slovenského sektu a vína

Čína spoznáva chute slovenského sektu a vína

Významní producenti alkoholu z celého sveta sa stretli v čínskom meste Kuej-jang na druhom ročníku medzinárodnej výstavy alkoholických nápojov. Slovenská republika na veľtrhu prezentuje svoje sekty, vína a destiláty špičkovej kvality. Návštevníci môžu ochutnať produkty spoločností Hubert J. E., Vitis Pezinok, Víno Nitra, Gas Familia a Nestville Distillery.

Čínsku laickú a odbornú verejnosť oslovil práve sekt, ktorý v krajine zatiaľ nie je veľmi známy. Tradičným čínskym alkoholom je ryžové víno a ryžové destiláty, chuť hroznového sektu a vín ich teda hneď zaujala ako niečo nové. „Návštevníci výstavy oceňujú najmä sladký sekt Hubert De Luxe, ktorý ich oslovil svojou znamenitou chuťou a výraznou, nezameniteľnou arómou. Veľmi populárny je aj nealkoholický sekt Hubert, ktorý spoločnosť začala predávať vlani. Niektorí návštevníci nám povedali, že slovenské sekty a vína im chutia viac, ako tie francúzske,“ hovorí Miroslav Tkáč, obchodný riaditeľ firmy Hubert J. E.

Prestížna výstava sa už po druhý rok koná v provincii Kuej-čou, ktorá je známa vďaka produkcii alkoholických nápojov. Svoje výrobky tu prezentujú čínski aj medzinárodní vystavovatelia, medzi nimi napríklad Francúzsko či Austrália. Výstava potrvá v dňoch 9.-13. septembra.

Zdroj: Hubert J. E.

Publikované: 18.09.2012

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
  Február 2018  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Akú hodnotu má podľa Vás fľaša dobrého vína?

do 5 €

do 10 €

do 20 €

nad 20 €

Ďalšie ankety