Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Čína spoznáva chute slovenského sektu a vína

Čína spoznáva chute slovenského sektu a vína

Významní producenti alkoholu z celého sveta sa stretli v čínskom meste Kuej-jang na druhom ročníku medzinárodnej výstavy alkoholických nápojov. Slovenská republika na veľtrhu prezentuje svoje sekty, vína a destiláty špičkovej kvality. Návštevníci môžu ochutnať produkty spoločností Hubert J. E., Vitis Pezinok, Víno Nitra, Gas Familia a Nestville Distillery.

Čínsku laickú a odbornú verejnosť oslovil práve sekt, ktorý v krajine zatiaľ nie je veľmi známy. Tradičným čínskym alkoholom je ryžové víno a ryžové destiláty, chuť hroznového sektu a vín ich teda hneď zaujala ako niečo nové. „Návštevníci výstavy oceňujú najmä sladký sekt Hubert De Luxe, ktorý ich oslovil svojou znamenitou chuťou a výraznou, nezameniteľnou arómou. Veľmi populárny je aj nealkoholický sekt Hubert, ktorý spoločnosť začala predávať vlani. Niektorí návštevníci nám povedali, že slovenské sekty a vína im chutia viac, ako tie francúzske,“ hovorí Miroslav Tkáč, obchodný riaditeľ firmy Hubert J. E.

Prestížna výstava sa už po druhý rok koná v provincii Kuej-čou, ktorá je známa vďaka produkcii alkoholických nápojov. Svoje výrobky tu prezentujú čínski aj medzinárodní vystavovatelia, medzi nimi napríklad Francúzsko či Austrália. Výstava potrvá v dňoch 9.-13. septembra.

Zdroj: Hubert J. E.

Publikované: 18.09.2012

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety