Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Champagne muselo skloniť hlavu

Champagne muselo skloniť hlavu

Renomovaný anglický producent šumivých vín Nyetimber si na svoje konto pripísal ďalší významný medzinárodný úspech. Na súťažnej degustácii šumivých vín a šampanských, ktorú vo Verone zorganizoval taliansky vinársky magazín Euposia, získalo Nyetimber Classic Cuvée 2003 najvyššie ocenenie Champion of Worldwide Sparkling Wines a zlatú medailu. Predčilo tak 12 šampanských, ktoré si zo súťaže odnášajú takisto najcennejší kov. 

Za anglickými bublinkami ostali slávne francúzske mená Louis Roederer, Ayala, Pommery, Gosset, Joseph Perrier i Devaux. 

Nyetimber však nie je na domácom ani medzinárodnom poli žiadnym nováčikom. Značka vznikla v druhej polovici 80. rokov v grófstve West Sussex na juhu krajiny. Jej pôvodní majitelia, manželia Stuart a Sandy Moss z Chicaga, tu klasickými šampanskými odrodami vysadili prvé vinohrady. Inauguračným bol ročník 1992. 

Veľký ohlas a popularitu na ostrovoch si značka získala v roku 2002, kedy sa stala oficiálnym dodávateľom šumivého vína na oslavy výročia Zlatej svadby Jej veličenstva. Dnes je najväčším a najlepším anglickým producentom s mnohými zahraničnými oceneniami na svojom konte. 

Na prestížnej International Wine & Spirit Competition (IWSC) v uplynulom roku získalo Nyetimber Blanc de blancs 1992 titul Denbies Trophy for Best Worldwide Sparkling Wine. Obe vína z portfólia značky (Classic Cuvée a Blanc de blancs) v ostatných rokoch bodovali aj na International Wine Challenge a Chardonnay du Monde. Nyetimber tak hrdo háji prestíž anglických šumivých vín, ktorých kvalita a reputácia v súvislosti s proklamovanými klimatickými zmenami rýchlo stúpa.

Zdroj: eTrend.sk / Martin Mráz, http://vino.etrend.sk/vinny-spravodaj/champagne-muselo-sklonit-hlavu.html

Publikované: 02.02.2010

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  Marec 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety