Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Château Rúbaň rekapituluje

Château Rúbaň rekapituluje

27.02.2018

Milí naši priatelia a priaznivci dobrého vína,

máme veľkú radosť, že sme vám v roku 2017, našimi vínami, našimi službami a prostredníctvom našej webstránky, vedeli poskytnúť niekoľko príjemných hodín či minút. Naším cieľom je, aby sme v dnešnej uponáhľanej dobe, cez naše produkty a cez naše vinárstvo, ponúkli príjemné spomalenie, harmóniu a úprimnú radosť. Keďže sa zmysel našej práce zhmotňuje prostredníctvom vás, radi by sme sa z čau na čas s vami podelili o výsledky našej práce a o veci, ktorými sa zaoberáme.

Hospodársky rok 2016/2017 bol prvým rokom, počas ktorého sa náš pán riaditeľ Flórián Jávorka nezaoberal iba investíciami, ale už aj prevádzkou celého areálu. Podarilo sa nám „spojazdniť” našu novú modernú kuchyňu pod vedením šéfkuchára Martina Kollára. Martin ponúka našim hosťom skutočný gastronomický zážitok. Postavili sme aj náš svadobný a eventový stan. Taktiež sme naplno sprevádzkovali aj náš útulný guesthouse. Tu sa na vás teší a koordinuje celý svoj tím Szilvia Brédová. Vyzerá to tak, že stan priniesol do areálu vinárstva nenahraditeľnú atmosféru a bol dejiskom niekoľkých vydarených podujatí. Veľmi nás teší, že aj v tomto roku je väčšina termínov na svadby už obsadená. Rovnako sa darilo aj firemným akciám, teambuildingom a rodinným oslavám. Stan stojí v nádhernom lesoparku a práve to z neho robí výnimočné miesto pre nezabudnuteľné zážitky takmer za každého počasia. Len nárazový vietor a silné búrky nám občas skrížia plány. Preto vás pekne prosíme o pochopenie v prípade nevyhnutných opatrení, kedy nemôžeme riskovať zdravie našich hostí ani kolegov. Romantika nášho stanu je úžasná, ale v prípade veľmi zlého počasia neposkytuje bezpečie a komfort klasickej murovanej budovy. Našťastie, počasie je k nám v drvivej väčšine prípadov zhovievavé. Toto malé vystíhanie je len akousi prevenciou a poučením pre špeciálne situácie.Naše vinárstvo vstúpilo do svojho štvrtého roku života. Zároveň to bol druhý rok, ktorý mal pod palcom Laci Ďorď, náš skvelý technológ. Naše vínka získali zlaté a strieborné medaily na niekoľkých medzinárodných súťažiach, a to v Madride, Paríži a Bruseli. Je pre nás veľmi dôležité, že nešlo o špecialitky v objeme niekoľko stoviek fliaš, ale svet zaujali práve naše základné vínka, ktorými sú veltlínske zelené, cabernet sauvignon rosé, mília či chardonnay. Je to chvála nášho vinára i vinárstva. Ale najdôležitejšie je, že naše vína chutili i doma. V uplynulom roku sme k milovníkom vína tu na Slovensku dostali 39 000 fliaš, čo je oproti predchádzajúcemu roku štvornásobne viac. Novošľachtence sú čoraz populárnejšie, polosladká, hravá Mília, polosuchá, ovocná Noria alebo vážnejší, suchý Svoj sen. Naším zámerom je naďalej pokračovať po tejto ceste a popularizovať odrody vyšľachtené na podmienky strekovského kraja. Prvýkrát sme v roku 2017 uviedli na trh Alibernet z ročníka 2015, ktorý má potenciál dosiahnuť svoj vrchol zrelosti v horizonte 10 rokov.

Sme nesmierne radi, že sa nám postupne darí zvyšovať množstvo spracovaného hrozna. V roku 2016 táto hranica prekročila 100 ton. Hrozno malo výbornú kvalitu s výnimkou niektorých odrôd, ktoré utrpeli na kvalite vplyvom októbrových dažďov. Vtedy spadlo až 100 mililitrov zrážok. Zber hrozna na jeseň 2017 priniesol taktiež veľmi kvalitné hrozno, čo znamená, že v krátkom čase vstúpime na trh s novými skvelými vínkami. Pred niekoľkými mesiacmi posilnil naše rady Peter Kecskés, výborný a uznávaný someliér. Sme si istí, že jeho neúnavná práca a bohaté znalosti a skúsenosti pozdvihnú úroveň nášho vinárstva i kvalitu našej produkcie.Je pre nás dôležité, aby narastal význam strekovského regiónu a aby sa zlepšovala jeho infraštruktuálna vybavenosť a potenciál v cestovnom ruchu. Preto chválime nedávno ohlásené vinohradnícke a vinárske investičné zámery v Novej Vieske a v Chľabe. Lebo čím viac skvelých vinárov tu máme, tým viac sa návštevníkom tohto kraja oplatí v ňom pobudnúť na viac dní. Naše vzťahy s ostatnými vinármi v regióne sú výborné a máme pocit, že naša spolupráca je obojstranne výhodná.

S úctou, Vladimíra Ollé, majiteľka.

Zdroj: Château Rúbaň, www.vinoruban.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety