Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Červené vína MOVINO...

Červené vína MOVINO...

11.04.2017

Mnoho sa písalo aj hovorilo o slovenských červených vínach. Môžu byť konkurencie schopné voči južným alebo vôbec svetovým červeným vínam?

V osemdesiatich rokoch minulého storočia boli dodávky červeného vína MOVINO limitované povinným odberom bieleho vína. Prečo boli už vtedy naše červené vína z modrokamenskej vinohradníckej oblasti tak žiadané? Odpoveď je jednoduchá. Boli vynikajúce.

V čom tkvie kvalita našich červených vín? Najdôležitejším atribútom je kvalita hrozna, pôdno-klimatické podmienky a v neposlednom rade technológia výroby. Naše červené vína sa vyznačujú vysokým obsahom antokyánov to znamená, že majú intenzívnu, hlbokú farbu, sú bohaté na taníny, majú pevnú štruktúru, vysoký obsah antioxidantov a dlhú životnosť.

Nezameniteľný charakter našim červeným vínam dávajú južné svahy Krupinskej vrchoviny, priaznivá mikroklíma s vysokým slnečným svitom, priaznivé zloženie pôdy, ktorá obsahuje vyšší obsah mangánu. Donedávna naše červené vína zreli len v nerezových nádržiach a aj napriek tomu mali vysoký štandard. Za posledné roky sme zakúpili kvalitné dubové a barikové sudy, ktoré ešte umocňujú štruktúru, tanínovú zrelosť aj celkovú kvalitu vín.

Úspechy našich červených vín sú overované už dlhé roky. V osemdesiatych rokoch 20. storočia získali na najprestížnejších súťažiach ocenenia šampión prevažne červené vína. Príkladom je aj šampión z prestížnej súťaže v Československu - Valtické vínne trhy. Zlaté medaily získali červené vína napr. v Soproni na paneurópskej prehliadke červených vín, v Ljubljani. V súčasnosti nadväzujeme na tieto úspechy. Najčerstvejším ocenením je veľká zlatá medaila z Great American International Wine Competition za Frankovku modrú, výber z hrozna ročník 2015, ktorá z možných 100 bodov dosiahla 94. Ďalšie úspechy v tomto roku zaznamenali červené vína aj na súťažiach Finger Lakes International Wine Competition 2017, Vienále Topoľčianky, VITIS AUREA MODRA a Vínne trhy Pezinok.

Môžeme iba skonštatovať, že naše červené vína držia krok so svetom aj vďaka zmeneným klimatickým podmienkama majú svoje osobité a ničím nezameniteľné čaro, ktoré si nachádza  svojich priaznivcov tak u odbornej verejnosti, ako aj u zákazníkov v Európe aj v Ázii.

Zdroj: MOVINO, www.movino.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  Marec 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety