Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Červené vína MOVINO...

Červené vína MOVINO...

11.04.2017

Mnoho sa písalo aj hovorilo o slovenských červených vínach. Môžu byť konkurencie schopné voči južným alebo vôbec svetovým červeným vínam?

V osemdesiatich rokoch minulého storočia boli dodávky červeného vína MOVINO limitované povinným odberom bieleho vína. Prečo boli už vtedy naše červené vína z modrokamenskej vinohradníckej oblasti tak žiadané? Odpoveď je jednoduchá. Boli vynikajúce.

V čom tkvie kvalita našich červených vín? Najdôležitejším atribútom je kvalita hrozna, pôdno-klimatické podmienky a v neposlednom rade technológia výroby. Naše červené vína sa vyznačujú vysokým obsahom antokyánov to znamená, že majú intenzívnu, hlbokú farbu, sú bohaté na taníny, majú pevnú štruktúru, vysoký obsah antioxidantov a dlhú životnosť.

Nezameniteľný charakter našim červeným vínam dávajú južné svahy Krupinskej vrchoviny, priaznivá mikroklíma s vysokým slnečným svitom, priaznivé zloženie pôdy, ktorá obsahuje vyšší obsah mangánu. Donedávna naše červené vína zreli len v nerezových nádržiach a aj napriek tomu mali vysoký štandard. Za posledné roky sme zakúpili kvalitné dubové a barikové sudy, ktoré ešte umocňujú štruktúru, tanínovú zrelosť aj celkovú kvalitu vín.

Úspechy našich červených vín sú overované už dlhé roky. V osemdesiatych rokoch 20. storočia získali na najprestížnejších súťažiach ocenenia šampión prevažne červené vína. Príkladom je aj šampión z prestížnej súťaže v Československu - Valtické vínne trhy. Zlaté medaily získali červené vína napr. v Soproni na paneurópskej prehliadke červených vín, v Ljubljani. V súčasnosti nadväzujeme na tieto úspechy. Najčerstvejším ocenením je veľká zlatá medaila z Great American International Wine Competition za Frankovku modrú, výber z hrozna ročník 2015, ktorá z možných 100 bodov dosiahla 94. Ďalšie úspechy v tomto roku zaznamenali červené vína aj na súťažiach Finger Lakes International Wine Competition 2017, Vienále Topoľčianky, VITIS AUREA MODRA a Vínne trhy Pezinok.

Môžeme iba skonštatovať, že naše červené vína držia krok so svetom aj vďaka zmeneným klimatickým podmienkama majú svoje osobité a ničím nezameniteľné čaro, ktoré si nachádza  svojich priaznivcov tak u odbornej verejnosti, ako aj u zákazníkov v Európe aj v Ázii.

Zdroj: MOVINO, www.movino.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
  Máj 2018  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Akú hodnotu má podľa Vás fľaša dobrého vína?

do 5 €

do 10 €

do 20 €

nad 20 €

Ďalšie ankety